Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Adam Andruszkiewicz będzie nowym wiceministrem cyfryzacji

Urszula Zielińska 31-12-2018, ostatnia aktualizacja 31-12-2018 12:59

Poseł na Sejm obecnej kadencji wybrany w 2015 r. z listy Kukiz'15, ostatnio członek koła Wolni i Solidarni (wystąpił z klubu w weekend), Adam Andruszkiewicz (ur. 1990), były szef Młodzieży Wszechpolskiej, będzie nowym wiceministrem cyfryzacji.

Według doniesień medialnych, premier Mateusz Morawiecki podpisał już tę nominację, a ma zostać ogłoszona w sylwestrowe popołudnie.

Informacja o tej nominacji pojawiła się na Twitterze w niedzielę. Podała ją Polityka Insight powołując się na nieoficjalne informacje. Rpkom.pl potwierdził ją w kręgach rządowych.

Jeszcze dziś rano niewiele było wiadomo o tym, czym zajmie się Andruszkiewicz w resorcie. Jak pisze Wirtualna Polska, według jej źródeł, Andruszkiewicz będzie działał m.in. na rzecz reprezentowania obywateli wobec polityk takich firm, jak Facebook.

- Będą podejmowane próby stworzenia instrumentów umożliwiających skuteczną sieć komunikacji obywateli z dużymi portalami społecznościowymi - przekonuje informator WP i dodaje że Andruszkiewicz ma również pomóc we wdrażaniu usług cyfrowych za pomocą portali społecznościowych, przekonując do e-usług polskich obywateli.Atutem mają być duże zasięgi posła w sieci (200 tys. obserwujących na Facebooku).Ta argumentacja sprawia, że trudno brać informację o ją na poważnie.

Andruszkiewicz jest z wykształcenia dyplomatą. Ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Białymstoku. Działał w samorządzie studentów Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB, później został członkiem Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych UwB.

Oficjalny profil sejmowy Adama Andruszkiewicza.

Przeczytaj więcej o:  Adam Andruszkiewicz , ministerstwo cyfryzacji , PiS

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common