Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Technologie i urządzenia

Testy RPKOM.PL: Xiaomi Mi Band 3 czyli mobilizacja kanapowców

Marta Rzeźnicka 21-12-2018, ostatnia aktualizacja 21-12-2018 14:13

Para ze smartfonem musi się dotrzeć

Sparowanie urządzeń nie należy do intuicyjnych. Wymaga bowiem zainstalowania aplikacji Mi Fit oraz bliskiego kontaktu telefonu z… powerbankiem. Wynika to z faktu, że aby można było odbierać za sprawą opaski połączenia czy odczytywać powiadomienia telefon musi mieć aplikacje nieustannie aktywną. Dla testowanego w tym samym czasie Xiaomi 8 był to prawdziwy zabójca pojemności akumulatora. Wcześniej bez problemu bateria przy dużym obłożeniu wytrzymywała około 28-30 godzin, a z aplikacją około 16... Wysoki to koszt przy niewielkiej wygodzie.

Dlatego rozłączałam urządzenia. Telefon nie dogorywał, a Mi Band 3 nadal liczył kroki, sprawdzał orientacyjnie tętno (na moją prośbę!) i informował o godzinie i dacie.

Producent nie ograniczył się jedynie do wypuszczenia swojej aplikacji i zablokowania innych rozwiązań. Dla miłośników Google Fit ważna jest informacja, że Mi Fit synchronizuje się z produktem Google’a, nie trzeba zatem wybierać dostawcy urządzenia pod aplikację.

Wszystkie komunikaty pochodzących z polskiej dystrybucji opasek są po polsku. To pierwsze urządzenie, które wprowadziło język z nad Wisły do swojego menu. Jest to grzecznościowy ukłon w stronę polskich fanów, ponieważ liczba komunikatów pisemnych wyświetlanych na opasce jest tak niewielka, że każdemu udało by się rozstrzygnąć co jest treścią choćby zakodować to w niemal dowolnym języku.

Jedna z wersji opaski ma opcję NFC która umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych. Podobnie jak w przypadku smartwatchy jest to opcja zdecydowanie mniej wygodna niż płacenie za zakupy przy pomocy telefonu. Może jednak znajdzie się ktoś kto będzie chciał niewielkim kosztem zyskać i taką funkcjonalność …. w Chinach. Tylko ten standard jest obsługiwany przez działającego w Państwie Środka producenta.

Nowości w menu funkcji
Dla każdego coś miłego. Dla kucharzy - minutnik, dla meteopatów- trzydniowa prognoza pogody i alerty pogodowe, dla zapominalskich: opcja poszukiwania urządzenia sparowanego z opaską. I w końcu, dla uzależnionych od telefonu i powiadomień z komunikatorów -powiadomienia tekstowe pozwalające wyświetlić wiadomości.

Nieco więcej oczekiwałam od głośno reklamowanej funkcji analizy snu, ale… To tylko niewielki, niedrogi gadżet dla masowego odbiorcy.

Dobry wybór na początek

Ewolucja opasek Xiaomi jest bardzo duża. Od pozbawionego wyświetlacza urządzenia z diodami mierzącym kroki i mającym alarm, przez opcje z pulsoksymetrem (pozostawiającym wiele do życzenia) i niewielkim wyświetlaczem po Mi Band 3 łączącym funkcje poprzedników z solidniejszą budową i rozbudowanym menu.

Xiaomi wysunęło się na pierwsze miejsce pośród dostawców urządzeń wearable na świecie. Liczbowo, choć zdecydowanie nie pod względem przychodów, wyprzedziło dotychczasowego lidera Apple. Siła produktów z Chin tkwi w dobrze zbilansowanym  stosunku jakości do ceny. Za około 150 złotych można mieć urządzenie będące przedłużeniem smartfona, dające zgrubne poczucie mijającego czasu i pokonanego dystansu. Liczba spalanych kalorii i troska o zdrowszy układ sercowo-naczyniowy jest przypadku Mi Band 3 orientacyjna i skierowana zdecydowanie do osób chcących mieć orientacyjny wgląd w status swojej aktywności czy tętno.

...

Przeczytaj więcej o:  Mi Band 3 opinie , testy rpkom.pl , Xiaomi

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common