Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 4 grudnia

04-12-2018, ostatnia aktualizacja 04-12-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

Najtrudniejsze jest stawianie nadajników
Marcin Cichy, prezes UKE: do 2025 roku trzeba będzie zbudować do 7 razy więcej masztów - wywiad.
https://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomunikacja/artykuly/1377293,5g-najtrudniejsze-jest-stawianie-nadajnikow.html  (dostęp płatny)

Bitcoin - spekulacyjny grajdołek
Dokładnie rok temu bitcoin był na szczycie popularności, a jego cena sięgała 20 tys. dolarów. W ciągu roku jego wartość spadła  o 80 proc.. Ale nie to jest kluczowe. Ważniejsze, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy bitcoin poniósł kompletną porażkę jako domniemany pieniądz.
S. A9

Bankowość korporacyjna, czyli technologiczna
Co będzie wymuszało zmiany technologiczne w bankowej obsłudze przedsiębiorstw? Czy wymagania dotyczące bezpieczeństwa stoją w kontrze do innowacji? Jak bankowość korporacyjna będzie wyglądała za kilka lat? Nad tymi pytaniami zastanawiali się uczestnicy ankiety DGP.
S. A10-A11

Kasy fiskalne online to na razie pieść przyszłości
Do firm docierają fałszywe sygnały o konieczności wymiany kas do końca roku. Tymczasem przepisy wprowadzające e-kasy utknęły w Sejmie.
S. B1

E-zwolnienie już obowiązkowe, ale nie wszędzie dostępne
Pierwszy roboczy dzień, w którym obowiązywały wyłącznie e-zwolnienia był dla systemu informatycznego prawdziwym testem. W opinii lekarzy - oblanym. Zdaniem rządzących - zwieńczonym sukcesem.
S. B10

Jak się przygotować do startu w elektronicznym przetargu
Wykonawcy planujący udział w zamówieniach publicznych powyżej unijnych progów powinni wcześniej podjąć wiele działań, m.in. nabyć kwalifikowany podpis. W przeciwnym razie skuteczne złożenie ofert na zmienionych zasadach może okazać się niemożliwe.
S. C4

 

Gazeta Wyborcza

Koniec z dyskryminacją klientów w e-sklepach
W życie weszły przepisy wprowadzające zakaz geoblokowania w handlu internetowym. Sprzedawcy już nie mogą zawyżać marż, albo ograniczać ofert w zależności od kraju. Do tej pory robili to identyfikując kupujących po adresach IP komputerów lub numerach kart kredytowych.
S. 12

 

Parkiet

Największe studia będą zarabiać jeszcze więcej
Steam obniża prowizje. Ale nie wszystkim. Akcje producentów gier w poniedziałek mocno drożały w reakcji na obniżenie przez portal Steam prowizji dla dużych studiów. – Od tego, jak dana gra się sprzeda, zależy, jak duża kwota z tytułu obniżonej marży wpłynie do danej spółki – podkreśla Kamil Jędrej, analityk w DM Noble Securities. Jego zdaniem największym beneficjentem tej zmiany wśród giełdowych studiów będzie CD Projekt, zarządzany przez Adama Kicińskiego. Inwestorzy też na to liczą, czego dowodem była poniedziałkowa ponad 8-proc. zwyżka notowań tej spółki. Świetnie radziły sobie też akcje 11 bit studios i T-Bulla. Czy optymizm inwestorów jest uzasadniony? 
http://archiwum.parkiet.com/artykul/805015_Najwieksze_studia_beda_zarabiac_jeszcze_wiecej.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5 6

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common