Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 5 grudnia

05-12-2018, ostatnia aktualizacja 05-12-2018 07:30

Gazeta Wyborcza


System elektronicznych zwolnień lekarskich działa zbyt wolno
Lekarze mogą wystawiać już tylko zwolnienia elektroniczne, ale narzekają, że zawiesza się system ZUS, który je obsługuje. W przychodniach kolejki, za to urzędnicy chwalą się liczbą zwolnień, które wpływają przez internet.
S. 3 Stołeczna

Dziennik Gazeta Prawna


Megaustawa ułatwi budowę telekomunikacyjnej sieci piątej generacji
Przepisy zaproponowane przez resort cyfryzacji zniosą bariery blokujące wprowadzenie technologii 5G. Jednak nie wszystkie.
S.A9

Telewizyjne wyjście już się zaczęło
Pierwsi nadawcy telewizyjni mający brytyjskie koncesje zabezpieczają się przed twardym rozstaniem z Unią i szukają licencji w innych krajach. Państwa Unii Europejskiej wzajemnie honorują pozwolenia wydawane przez lokalnych regulatorów na nadawanie programów telewizyjnych. Dlatego z licencją Ofcomu, brytyjskiego odpowiednika Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji można dziś nadawać na terenie wszystkich 28 krajów Wspólnoty. Pod koniec listopada Londyn uzgodnił z 27 pozostałymi państwami porozumienie, które przewiduje zasady dalszej współpracy  gospodarczej po opuszczeniu Unii. Problem w tym, że jeśli brytyjski parlament nie ratyfikuje dokumentu na czas, co jest prawdopodobnym scenariuszem, dojdzie do twardego brexitu, czyli opuszczenia UE bez umowy. A to oznaczałoby, że brytyjskie koncesje stracą ważność w Europie. (...) Wśród kanałów licencjonowanych w Polsce są także stacje nadające w Polsce. (...) Polscy nadawcy podchodzą jednak do sprawy z brytyjską flegmą.
S. A14

Parkiet

Technologia blockchain ucieka z Polski
Tzw. łańcuchy bloków czy też rozproszone rejestry to jedna z najszybciej rozwijających się i najbardziej przyszłościowych technologii. W 2024 r. globalny rynek blockchain ma być wart ponad 60 mld USD. To 30 razy więcej niż obecnie – wynika z prognoz firmy analitycznej WinterGreen Research. Wyścig światowych gospodarek o ściągnięcie i wdrożenie najlepszych projektów z tej dziedziny już ruszył. Niestety, Polska dopiero zbiera się do startu. Wszystko wskazuje na to, że jest już za późno. – W Polsce jeszcze trzy–cztery lata temu mogliśmy mówić, że jesteśmy potentatem w technologii blockchain. Pośród deweloperów pierwszych kryptowalut było mnóstwo Polaków, środowisko hakersko-programistyczne z naszego kraju było mocno zaangażowane w tworzenie, rozwój i pierwsze implementacje blockchain. Niestety, przez różne sygnały płynące ze strony administracji publicznej te firmy odpływają za granicę. Niepokoi, że Polska nie jest wystarczająco przyjaznym rynkiem dla tych startupów – mówi Julia Krysztofiak-Szopa, prezes fundacji Startup Poland.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/805025_Technologia_blockchain_ucieka_z_Polski.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common