Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Orange Polska kupił sieć w Bełchatowie

Marta Rzeźnicka 01-12-2018, ostatnia aktualizacja 01-12-2018 07:00

Orange Polska kupił od firmy Telekomp, hurtowego operatora z Bełchatowa tamtejszą sieć światłowodowego dostępu do internetu (FTTH). Infrastruktura dociera do 7,3 tys. gospodarstw domowych i lokali firm - podał, ale nie zdradził kwoty inwestycji.

Telekomp zobowiązał się też, że wybuduje na potrzeby Orange podłączenia do ponad tysiąca domów jednorodzinnych.

Jak podał gigant, zakupiona sieć ma parametry zbliżone do jego standardu. W związku z tym powiększy zasięg usługi Orange Światłowód.

To już kolejny zakup tego typu w wykonaniu grupy kierowanej przez Jean-Francois Fallachera. W lutym spółka kupiła położoną w Kielcach część sieci światłowodowej firmy Nettelekom i nie wykluczyła kolejnych takich zakupów lub nawet przejęć innych lokalnych operatorów tam, gdzie będzie to uzasadnione ekonomicznie.

Cały program inwestycji w rozwój sieci światłowodowej Orange Polska kosztować ma w latach 2016-2020 4,2 mld zł.

Obecnie sieć dociera do 3,2 mln domów, a plan zakłada, że zasięg ten urośnie do 5 mln.

W ramach pierwszego i drugiego konkursu POPC Orange wybuduje sieć światłowodową dla ponad 370 tys. gospodarstw domowych i ponad 3 tys. szkół na terenie kilkuset gmin w całym kraju.

Na realizację tych inwestycji przeznaczy 289 mln zł z własnych środków, uzupełniając je o 744 milionów zł dofinansowania ze środków europejskich.

Przeczytaj więcej o:  FTTH , Orange Polska , przejęcia , światłowód

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common