Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Eurotel widzi potencjał w produktach Apple

Marta Rzeźnicka 01-12-2018, ostatnia aktualizacja 01-12-2018 17:50

Popyt na produkty Apple'a w Polsce będzie rósł - taką opinię wyraził w programie "Prosto z  Parkietu"  na platformie parkiet.com, siostrzanej wobec serwisu rpkom.pl Tomasz Basiński, wiceprezes Eurotelu, głównego dystrybutora usług T-Mobile Polska.

- Na świecie Apple to bez wątpienia wiodący producent elektroniki użytkowej, nie tylko telefonów. Natomiast w Polsce szansy na wzrost popytu na produkty Apple'a upatruję w sile nabywczej Polaków, która będzie prawdopodobnie rosła. Obecnie iPhone jest u nas relatywnie droższy niż na Zachodzie w relacji do zarobków. Sądzę, że to się będzie zmieniało - powiedział Tomasz Basiński.

Eurotel jest właścicielem sieci sklepów iDream z produktami Apple. Czy odczuła ona zakaz handlu w niedzielę?  - Jest jeszcze trochę za wcześnie, żeby to oceniać. Już wcześniej niedziela pod względem sprzedaży w naszych salonach była najsłabszym dniem. Z pewnością jednak zakaz handlu wpływa na salony iDream bardziej niż na nasze salony operatorów telekomunikacyjnych. Jeśli ktoś chce kupić usługę telekomunikacyjną, to znajdzie na to czas niezależnie od tego, ile jest dni handlowych. Liczba dni handlowych ma natomiast pewien wpływ na zakupy bardziej impulsywne - uważa Basiński.

Odpowiadał też na pytanie o decyzje skarbówki, która dopatrzyła się zaległości podatkowych spółki na ponad 2 mln zł z 2013 r.  Pytany o ryzyko, że takich nieprawidłowości urząd dopatrzy się więcej mówił:  - W połowie 2015 r. w obrocie telefonami komórkowymi wprowadzono mechanizm odwróconego VAT. To ograniczyło możliwe nadużycia. Jeśli u nas jakieś nieprawidłowości mogły wystąpić, to właśnie do połowy 2015 r. Ale trudno nam oceniać, czy urzędnicy mogą się czegoś dopatrzyć. Proszę pamiętać, że urząd właściwie niczego nam nie zarzuca – ani świadomego działania, ani niedochowania należytej staranności – tylko uznał, że nasz dostawca, który był renomowaną, międzynarodową firmą, nie miał prawa do dysponowania towarem, ponieważ wcześniej był on przedmiotem obrotu prowadzonego w sposób nieprawidłowy. Czyli my mamy zapłacić karę za działalność innych podmiotów.

Wiceprezes pytany o perspektywy wzrostu biznesu telekomunikacyjnego przyznawał, że rozwój tej działalności zatrzymał się, ale zapewniał, że to, co dzieje się u operatorów nie przekłada się bezpośrednio na wyniki grupy.

- Wpływ na prowizje, które od operatorów otrzymują pośrednicy, tacy jak Eurotel, ma wiele czynników. Trzeba też podkreślić, że punkty sprzedaży usług telekomunikacyjnych, które są naszą specjalizacją, wciąż są dla operatorów niezbędne, żeby utrzymać pozycję na rynku i odpowiedni standard obsługi klienta. Pokazują to doświadczenia T-Mobile, który najpierw zamknął kilkaset punktów obsługi, a potem je znów otwierał. Nawet takie nowoczesne firmy jak Apple rozwijają sieci sklepów stacjonarnych - oceniał Tomasz Basiński.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  apple , Eurotel , iDream , iphone , T-Mobile , tomasz basiński

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common