Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 3 grudnia

03-12-2018, ostatnia aktualizacja 03-12-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Netflix i inni 
Przychody internetowych serwisów streamingowych do 2022 r. sięgną 58,4 mld dol. Rynek napędzają globalni giganci. Ten rok powinien się zamknąć kwotą 41,2 mld dol. – wynika z raportu PwC „Rynek mediów i rozrywki 2018–2022”. Obroty światowego rynku OTT (Over-The-Top, treści wideo dostarczane przez internet) przez najbliższe cztery lata mają rosnąć średnio o 10,1 proc. rocznie.
https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1375837,wyniki-finansowe-netflixa-i-amazona.html (dostęp płatny)

Koniec z geolokalizacją w e-sklepach
Już od dziś żaden sklep internetowy działający w Unii nie może witać swoich potencjalnych klientów komunikatem, że strona jest niedostępna ze względu na miejsce zamieszkania. Zagraniczni sprzedawcy online nie mają też prawa automatycznie przekierowywać polskich klientów na ich rodzimą wersję językową witryny, jeśli bardziej odpowiada im oferta z wersji niemieckiej (chyba że wyrażą na to zgodę).
https://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-technologie/artykuly/1375857,geoblocking-znika-bariera-zakupowa-w-ue.html (dostęp płatny)

UOKiK ostrzega przed kryptowalutą
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po raz kolejny zwrócił uwagę, że system promowania DasCoina może być piramidą finansową. CL Singapore Pte. Ltd. z siedzibą w Singapurze zajmuje się wprowadzeniem na rynek kryptowaluty DasCoin oraz propaguje sieć niezależnych przedstawicieli, którzy zarabiają na podstawie planu wynagrodzeń NetLeaders.
https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1375746,uokik-ostrzega-przed-kryptowaluta-dascoina.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Czynsz od e-sklepu kusi galerie
Centra handlowe mają apetyt na udział w internetowych obrotach najemców. Wielu nie chce o tym słyszeć, bo traci na niedzielach bez handlu. W ogniu walki wykuwa się standard. Wyłączone z handlu niedziele miały być dodatkowym impulsem do rozwoju i tak rosnącego handlu internetowego.
https://www.pb.pl/czynsz-od-e-sklepu-kusi-galerie-947172 (dostęp płatny)

Pizzaportal.pl wjechał do galerii
E-serwis do zamawiania jedzenia podstawia flotę centrom handlowym. Chce skrócić czas dostawy, bo to klucz do sukcesu. – Centra handlowe przeszły pierwszą rewolucję cyfrową, która dotyczyła rynku modowego i przenoszenia się handlu stacjonarnego do internetu. Teraz ważne jest, by uczestniczyły w drugiej fazie tej rewolucji, czyli przenoszeniu się do internetu gastronomii i handlu żywnością – mówi Bartosz Sala, prezes Pizzaportal.pl.
https://www.pb.pl/pizzaportal-pl-wjechal-do-galerii-947168 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common