Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 30 listopada

30-11-2018, ostatnia aktualizacja 30-11-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna


Pochwała prostej pracy
Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych - a nie tylko inżynierów. Roboty tego (prędko) nie zmienią. (...) Gdyby nie nowe technologie praca, którą można by komuś zlecić pozostałaby w ukryciu.  (...) Zazwyczaj jednak gdy w kontekście nowych technologii mowa o pracy niewykwalifikowanej bije się na alarm - "nadchodzą roboty". Mają one w niedalekiej przyszłości zastąpić ludzi. W wielu branżach już to się dzieje, jednak nie dajmy się zwariować - nie wszędzie i nie zawsze dotyczy to prac prostych. Maszyny nie zastępują człowieka zbyt dobrze tam, gdzie liczy się "wiedza o tym, jak", czyli wiedza praktyczna. Nabywa się ja wyłącznie w drodze doświadczenia. Trudno przekazać ją w formie instrukcji, w dodatku przełożonej jeszcze na kod binarny.
S. A17-A19

 

Kwestia ceny. O Wiedźminie, skali i kapitaliźmie
(...) Tak więc Sapkowski pozywa firmę o kilkadziesiąt milionów, domagając się dziejowej sprawiedliwości. Czy ma rację? Czy ma prawo? Dyskusja w tym temacie jest dość gorąca - pisze doktor Karolina Lewestam, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego o sporze Andrzeja Sapkowskiego, autora sagi o "Wiedźminie" z firmą CD Projekt.

S. A20

 

Gazeta Wyborcza


Pozwie TVP Info za bana na Twitterze
Porównał manipulacje TVP Info do propagandy Jerzego Urbana. Dostał bana na twitterowym profilu telewizji. Teraz będzie się z nią sądzić. - Robię to dla zasady. TVP nie może ograniczać mi dostępu do informacji - mówi Rafał Kubiak, czterdziestoparoletni przedsiębiorca z Wielkopolski.
S. 10

 

Orban przejmuje media
W środę za jednym zamachem większość mediów w kraju przejęło państwo. Do jednej organizacji należy teraz 470 redakcji, które mają zadbać o przekaz rządu. Transakcja, do jakiej doszło na Węgrzech jest bez precedensu w całej Unii Europejskiej. Jednego dnia do nowo utworzonej  Środkowoeuropejskiej Fundacji Prasy i Mediów, w której radzie znaleźli się deputowani rządzącego w kraju Fideszu trafiło kilkaset tytułów prasowych, stacji telewizyjnych, radiowych i portali. (...) Część mediów została przez ich właścicieli przekazana do fundacji za darmo. Z ostrożnych szacunków wynika, że przychód nabytych przez fundację tytułów wyniósł w ub.r. około 50 mld forintów (660 mln zł). Należały dotychczas do oligarchów, którzy skupowali je przez ostatnie lata.
S. 12

Podłączeni. Nastolatki online
Bycie w sieci jest dla polskich dzieci tak naturalne, jak oddychanie. Nie znaczy to jednak, że mają biegłość w poruszaniu się po internecie. Nie potrafią korzystać z jego zasobów, wyszukiwać informacji, weryfikować ich. Szkoła ich w tym nie wspiera - materiał o korzystaniu z internetu poświęcony analizie badania EU Kids Online, z udziałem pracowników naukowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
S. 21

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common