Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wyrok w sporze udziałowców Sferii z Polską przesunięty

Urszula Zielińska 29-11-2018, ostatnia aktualizacja 29-11-2018 14:56

Trybunał Arbitrażowy przy Międzynarodowej Izbie Handlowej (ICC) w Paryżu przesunął termin na wydanie wyroku w sporze wytoczonym Polsce przez udziałowców Sferii, czyli spółki Zygmunta Solorza - dowiaduje się rpkom.pl

- Sekretariat ICC poinformował Prokuratorię Generalną, że termin na wydanie wyroku został przedłużony do 31 stycznia 2019 rok - przekazała w odpowiedzi na nasze pytanie w tej sprawie mecenas Sylwia Hajnrych, rzeczniczka Prokuratorii Generalnej.

Wartość sporu to około 1,6 mld zł. Został on notyfikowany w 2011 roku, a wszczęty w 2013 roku. Miała go zakończyć ugoda zawarta przez państwo reprezentowane przez ministra cyfryzacji i administracji Michała Boniego z udziałowcami Sferii z 2013 roku.

Mimo ugody, na mocy której Sferia otrzymała blok pasma 800 MHz tytułem zamiany wadliwych, wcześniej posiadanych częstotliwości, pozew nie został wycofany.

Jak pisaliśmy, wyrok miała zostać wydany do końca listopada.

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , Prokuratoria Generalna , sferia

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common