Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 29 listopada

29-11-2018, ostatnia aktualizacja 29-11-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna


Microsoft znów ponad Apple
Spółka założona przez Billa Gatesa poradziła sobie ze zmianą modelu biznesowego. Wartość spółek notowanych na giełdach ma to do siebie, że zmienia się nieustannie. Ale faktem jest, że przynajmniej przez dwa dni na początku tego tygodnia Microsoft znów był większy niż Apple. Oznacza to, że firma z Cupertino w Kalifornii po kilku latach zasiadania na pozycji lidera światowego kapitalizmu spadła w końcu na drugie miejsce w rankingu najbardziej wartościowych spółek świata. Jej wartość, która przez parę miesięcy tego roku przekraczała 1 bln dolarów spadła poniżej 820 mld dol.
S. A11

5G będzie słono kosztować. Kiedyś
Polscy operatorzy nie wydali na sieć piątej generacji prawie nic. Skala przyszłych inwestycji będzie zależała m.in. od norm PEM.
S. A12

Lekarze wciąż bronią się przed e-zwolnieniami. ZUS zachęca
Choć od soboty chorobowe powinno być wystawiane w formie elektronicznej lekarze nie zamierzają bezwzględnie przestrzegać tego obowiązku i ponownie zapowiadają wystawianie zwolnień na papierowych, opracowanych przez siebie drukach. Tymczasem ZUS planuje specjalne dyżury, aby ułatwić medykom przejście na system elektroniczny.
S. B8, C1

Gazeta Wyborcza

Kup dziecku drona na Mikołajki (i sam się nim pobaw)
Drony, czyli niewielkie bezzałogowe maszyny, stały się częścią wystroju zwykłych sklepów z elektroniką. Czy jednak jest to dobry prezent dla dziecka?
S. 18

Generatory umów. Smartfon zamiast prawnika
Wyobraźmy sobie taką sytuację: sprzedajemy samochód, przyjeżdża kupiec. Uzgadniamy cenę i dobijamy targu. Wzór umowy ściągnęliśmy z internetu, pozostaje tylko podpisanie. Kupiec czyta ją na szybko, ale podpisać nie chce. Nie podoba mu się jeden element. Umowa wyłącza rękojmię, czyli odpowiedzialność sprzedawcy za wady przedmiotu. Zgadzamy się więc włączyć rękojmię do umowy. Musimy jeszcze przerobić dokument i wydrukować w nowej wersji. I tu pojawia się problem - nie mamy drukarki. Czasochłonne i problematyczne. Dzięki generatorom umów takie sytuacje mogą odejść w niebyt.
S. 18

Sprawdzian na smartfonie. Wywiad przez internet. To przyszłość rzeszowskich szkół
Do rzeszowskich szkół wkracza nowa technologia. Uczniowie będą mogli rozwiązywać testy na smartfonach, za pośrednictwem Skype'a uczestniczyć we wspólnych zajęciach z mieszkańcami innych kontynentów. Nauczyciele będą mogli wykorzystywać gry komputerowe, a nauczyciele kontaktować się ze sobą za pomocą specjalnych kont.
S. 2, 3 dodatku "Rzeszów-dobry adres"

Parkiet


Co dalej z bitcoinem i technologią blockchain?
Mamy do czynienia z kumulacją kilku niekorzystnych wydarzeń w tym samym czasie. (…) Uważam więc, że bitcoin przetrwa, ale po jakich cenach będzie sprzedawany, to już jest inna sprawa. Niestety, ale przekleństwem kryptowalut jest to, że ich popularność jest przede wszystkim związana z ceną, a nie z tym, ile faktycznie osób używa ich na co dzień i jakie te projekty przynoszą korzyści gospodarcze – mówi – mówi prof. Krzysztof Piech z Uczelni Łazarskiego.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804858_Co_dalej_z_bitcoinem_i_technologia_blockchain.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common