Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 28 listopada

28-11-2018, ostatnia aktualizacja 28-11-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Jak odsiać prawdę od fałszu w internecie
Aż 83 proc. obywateli UE uważa, że fałszywe informacje stanowią zagrożenie dla demokracji. Doświadczenia amerykańskie i europejskie mówią, że celowe kampanie mogą wpływać na wyniki wyborów. a działania obronne są na razie nieskuteczne. Jak nie dać się oszukać, czy oszukiwać mediom, zwłaszcza internetowym, gdy tradycyjne środki przekazu tracą na znaczeniu, rozmawiali uczestnicy debaty "Strategie obrony przed dezinformacją" pod patronatem DGP, Fundacji Konrada Adenauera w Polsce i Komisji Europejskiej.
S. A8

Nowy pretendent do przejęcia Radia Zet
Decyzja, kto kupi drugie największe radio w Polsce ma zapaść do połowy grudnia - dowiedziała się DGP. Wśród kandydatów na nabywcę Eurozetu (Radia Zet) pojawił się nowy gracz. To spółka PMPG Polskie Media.
S. A9

Chmura jest szansą dla wszystkich
Polska bankowość, by dalej się rozwijać, musi korzystać z możliwości, jakie daje chmura obliczeniowa. Do tego konieczna jest jednak nie tylko determinacji instytucji finansowych, lecz także stosowanie obowiązujących regulacji prawnych.
S. A11

Miasta będą musiały zapanować nad dronami
Lada chwila wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia, które reguluje ruch bezzałogowych statków powietrznych. Ma ona  ułatwić korzystanie z tych urządzeń zarówno przez instytucje publiczne, jak i podmioty komercyjne. W przypadku dronów znajdujących się w zasięgu wzroku operatora nie będzie już konieczności występowania do prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego za każdym razem, gdy chce się nim podlecieć do budynku lub komina.
S. C1, C2-C3

Parkiet

Groźba amerykańskich ceł na iPhone’y bije w Apple’a
Akcje koncernu Apple traciły na początku wtorkowej sesji w USA 1,6 proc., a indeks Nasdaq Composite zniżkował wówczas o 0,8 proc. W ciągu dnia spadały również ceny metali przemysłowych. W ten sposób inwestorzy reagowali na słowa prezydenta USA Donalda Trumpa, który zapowiedział, że może nałożyć 10-proc. cło na iPhone'y oraz laptopy produkowane w Chinach. – Amerykanie bardzo łatwo poradziliby sobie z 10-proc. cłem – stwierdził Trump w wywiadzie dla „The Wall Street Journal". Dotychczas produkty koncernu Apple składane w Chinach nie zostały objęte karnymi podwyżkami ceł.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804850_Grozba_amerykanskich_cel_na_iPhone%E2%80%99y_bije_w_Apple%E2%80%99a.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

ZUS przetestuje Comarch
Grudzień i styczeń będą kluczowe dla przejęcia utrzymania systemu IT. Losy megakontraktu nie są przesądzone, a napięcie rośnie. 
https://www.pb.pl/zus-przetestuje-comarch-946737 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common