Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Oficjalnie: Sferia odwołała się od decyzji rezerwacyjnej

Urszula Zielińska 27-11-2018, ostatnia aktualizacja 27-11-2018 12:23

Urząd Komunikacji Elektronicznej potwierdził nasze nieoficjalne informacje. Sferia odwołała się od wydanej jej 12 października decyzji rezerwującej blok pasma 800 MHz na kolejnych 15 lat.

Jak poinformowało w odpowiedzi na nasze pytania biuro prasowe UKE, Sferia odebrała z placówki pocztowej decyzje ws. rezerwacji 29 października, a 9 listopada złożyła wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. We wniosku tym operator wniósł o przeprowadzenie rozprawy administracyjnej, zawieszenie postępowania i połączenie go z tzw. postępowaniem ulgowym.

Jak się bowiem okazuje spółka zależna Cyfrowego Polsatu wystąpiła do UKE z wnioskiem o rozłożenie płatności za rezerwację (1,73 mld zł) na raty.

"Złożenie wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy wstrzymuje obowiązek uiszczenia jednorazowej opłaty za dokonanie rezerwacji" - informuje również w odpowiedzi na nasze pytania urząd.

Rezerwacja bloku pasma 800 MHz, którą ma Sferia wygasa z końcem grudnia. Z częstotliwości korzysta Grupa Cyfrowy Polsat.

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , częstotliwości , operatorzy , sferia , UKE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common