Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 27 listopada

27-11-2018, ostatnia aktualizacja 27-11-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Czy komunikujące się ze sobą pojazdy podniosą bezpieczeństwo na drogach?
Zagrożenia na polskich drogach i nowe technologie w transporcie były jednym z tematów debat podczas tegorocznej edycji Open Eyes Technology Summit w Krakowie.
S. A10

Chwilowy zastój na rynku e-zamówień publicznych
Po 18 października siedmiokrotnie spadła liczba ogłaszanych postępowań. Bojąc się komplikacji urzędnicy wszczynali ich jak najwięcej przed tą datą. Od 18 października wszystkie publiczne przetargi powyżej progów unijnych muszą być prowadzone w internecie. Strach przed nowymi przepisami sprawił, że pierwszy miesiąc ich obowiązywania spowodował prawdziwy zastój na rynku polskich zamówień. Od 22 października do 21 listopada ogłoszono ich zaledwie 664 podczas gdy miesiąc wcześniej było ich aż 4422.
S. B1

Nie ma potrzeby dublowania zgód na marketing
Jeśli firma ma zgodę na wysyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną, to nie musi już prosić o dodatkową, związaną z przetwarzaniem danych osobowych na podstawie RODO - wynika z poradnika dla branży fintech przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji.
S. B4

Geoblokowanie odchodzi do lamusa. Zobacz co czeka e-sklepy w praktyce
"Produkt niedostępny w Twojej lokalizacji" - taki komunikat nie będzie mógł pojawić się już na stronie internetowego sklepu od 3 grudnia br.. Tego dnia wchodzi bowiem w życie unijne rozporządzenie w sprawie nieuzasadnionego blokowania geograficznego oraz innych form dyskryminacji klientów ze względu na przynależność państwową i miejsce zamieszkania lub miejsce prowadzenia działalności na rynku wewnętrznym. (...) I choć zakazów jest faktycznie sporo, to przedsiębiorcy nie powinni dać się zwariować.
S. C6-7.

Usługi z dużym potencjałem i znikające z polskiego krajobrazu
Kilka ostatnich lat przyniosło duże zmiany na biznesowej mapie. Widać wyraźnie, że niektóre branże już niedługo mogą zupełnie zniknąć z rynku. Inne zaczynają przeżywać renesans. Od 2011 r. zarejestrowano w Polsce 47 wypożyczalni płyt i kaset wideo, z czego w ostatnich 3 latach zaledwie trzy, a w tym samym czasie ich liczba skurczyła się o 465, czyli o prawie 20 proc.. Dziś w oficjalnych rejestrach jest nieco ponad 1,8 tys. wypożyczalni - wynika z danych przygotowanych dla DGP przez Bisnode Polska. To niejedyny rodzaj usług, który jest w odwrocie. Jego los podzielają szewcy, których liczba spadła od 2011 r. o prawie 30 proc., punkty naprawy sprzętu elektronicznego - o 17 proc., czy punkty naprawy zegarków  i biżuterii, których łączna liczba spadła o 15 proc.. (...) Przybyło też punktów napraw komputerów - o 11 proc. (do 6646 - red. rpkom.pl ) i sprzętu telekomunikacyjnego - o blisko 3 proc.. (do 1760 - red. rpkom.pl).
S. E4

Świadczenie usług telekomunikacyjnych
12 grudnia wejdą w życie nowe regulacje dotyczące usług telekomunikacyjnych (...). Otóż umowę o świadczenie takich usług będzie można zawrzeć w formie pisemnej, elektronicznej lub dokumentowej.  Umowa w formie dokumentowej będzie mogła być zawarta w formie SMS lub e-mail. S. E2

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common