Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 26 listopada

26-11-2018, ostatnia aktualizacja 26-11-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Przepychanki wokół e-zwolnień 
Po 1 grudnia pacjenci nadal będą otrzymywać papierowe druki, bo lekarze nie chcą się zgodzić na przymusową elektronizację. Pracodawcy twierdzą, że będą honorować takie potwierdzenia choroby. ZUS zaś zapewnia, że żaden ubezbieczony nie będzie poszkodowany. W sprawie elektronicznych zwolnień nie odpuszczają ani lekarze, ani rząd. Ci pierwsi zapowiadają, że będą wystawiać zaświadczenia w tradycyjnej formie, a Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej twierdzi, że od grudniowego terminu nie ma odwrotu.
https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/55791,26-listopada-2018/66056,Gazeta-Prawna/675754,Przepychanki-wokol-e-zwolnien.html (dostęp płatny)

NIK ma zastrzeżenia do wdrażania JPK
Ministerstwo Finansów nie zapewniło podległym urzędom i izbom możliwości pełnego, bieżącego wykorzystywania danych z jednolitych plików kontrolnych – napisała Najwyższa Izba Kontroli w najnowszym raporcie.
https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1365203,zastrzezenia-nik-do-mf-dot-wdrozenia-jpk.html (dostęp płatny)

 

Parkiet

 

Analityk: będą chętni na blok pasma 800 MHz
Do końca tego tygodnia w paryskim arbitrażu ogłoszony zostać ma wyrok w sporze o wartości ok. 1,6 mld zł wytoczonym Polsce przez spółki inwestycyjne Zygmunta Solorza, które są mniejszościowymi udziałowcami spółki Sferia. Wehikuły uważają, że rząd nie wywiązał się z ugody zawartej w 2013 r., która miała zakończyć sprawę. Jak pisaliśmy, powołując się na Prokuratorię Generalną, termin wydania wyroku został ustalony na „do 30 listopada".
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804758_Cyfrowy_Polsat:_Analityk:_beda_chetni_na_blok_pasma_800_MHz.html (dostęp płatny)

Huawei niemile widziane
Rząd USA namawia państwa sojusznicze oraz działających w nich operatorów telekomunikacyjnych, by nie korzystali z urządzeń chińskiego koncernu Huawei – donosi „The Wall Street Journal".
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804764_Huawei_niemile_widziane.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu


Cyfrowa gospodarka a stulecie doświadczeń
Polskie firmy coraz chętniej korzystają ze zdobyczy technologii, ale przed nami wciąż wiele pracy na drodze do w pełni cyfrowej gospodarki — to najważniejsze wnioski z dyskusji pod hasłem „Przedsiębiorczość, technologie, rozwój: Polsko, 100 lat!"
https://www.pb.pl/cyfrowa-gospodarka-a-stulecie-doswiadczen-946519 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common