Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 23 listopada

23-11-2018, ostatnia aktualizacja 23-11-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna


Pokażę ci, jak żyć
Instagram to dla niektórych użytkowników żyła złota. Właśnie zapłacono rekordowy milion dolarów za publikację jednego posta. Nad serwisem zbierają się jednak czarne chmury. No i konkurencja nie śpi.
S. A27-A28

 

 

Gazeta Wyborcza/Wyborcza.tech

 

Jeśli twoje EKG zmienia się w sinusoidę, to raczej zmierzasz ku linii prostej
Mundur przyszłości ma nie tylko kamuflować. Będzie na bieżąco odczytywać dane biomedyczne o stanie zdrowia żołnierza, a w razie potrzeby poda środki przeciwbólowe lub antidotum. Na konferencji dot. przyszłości medycyny „nMedycyna2018+” która odbyła się na Uczelni Łazarskiego dr inż. Mariusz Chmielewski opowiadał o biosensorach, czyli urządzeniach rejestrujących sygnały biomedyczne. To zarówno gadżety dla sportowców, np. opaski mierzące tętno, jak i urządzenia medyczne, takie jak biotatuaże dla cukrzyków czy inteligentne pigułki analizujące ciało od wewnątrz.
http://wyborcza.pl/Jutronauci/7,165057,24202326,jesli-twoje-ekg-zmienia-sie-w-sinusoide-to-raczej-zmierzasz.html (dostęp płatny)

 

Parkiet

 

AB robi ukłon w stronę akcjonariuszy
Wyniki nie były rewelacyjne, ale nastroje poprawiła zapowiedź buy backu i umowa z Oppo. Czwartkową sesję AB rozpoczęło od lekkich zwyżek. Potem kurs spadł pod kreskę, ale po południu zaczął odrabiać straty, zyskując niemal 5 proc. Spółka podała wyniki za I kwartał nowego roku obrotowego. Ich interpretacja jest kłopotliwa: z jednej strony zyski były niższe niż rok temu i odbiegały od oczekiwań analityków. Trigon DM zwraca uwagę na spadek marży w Polsce. Z drugiej natomiast strony na tle branży AB ewidentnie błyszczy. Zarząd deklaruje, że grupa nie spocznie na laurach.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804692_AB_robi_uklon_w_strone_akcjonariuszy.html (dostęp płatny)

Największe przejęcie w historii IBM
Rynek lubi fuzje, zwłaszcza te duże. Natychmiast rusza fala spekulacji, kto może być następny, a w ślad ze spekulacjami w górę wędrują ceny akcji wymienianych jako potencjalne cele spółek. Nie inaczej było, gdy w ostatni weekend października IBM ogłosił, że za 34 mld dolarów w gotówce przejmie Red Hat, dostawcę rozwiązań w chmurze obliczeniowej oraz firmę oferującą usługi dla użytkowników otwartego oprogramowania wykorzystującego system operacyjny Linux. Ta największa transakcja w historii IBM to drugie co do wartości przejęcie w historii branży IT i największe wśród spółek zajmujących się oprogramowaniem. Większą transakcją był jedynie ogłoszony trzy lata temu zakup EMC przez Della. Miał wartość 67 mld dolarów.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804702_Najwieksze_przejecie_w_historii_IBM.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common