Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 22 listopada

22-11-2018, ostatnia aktualizacja 22-11-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Polska cyberarmia wciąż w powijakach
Gdy inni rozwijają specjalne oddziały, my od czterech lat przygotowujemy projekt decyzji o tym, jak chcemy działać na czwartym polu walki.
S. A2-A3

Wszyscy windykatorzy powinni mieć dostęp do bazy PESEL
Po aferze GetBacku rynek wróci do normy, ale będą na nim panowały nieco inne reguły gry. (...) Ceny na przetargach spadają. Wciąż uważamy, że w stosunku do cyklu koniunkturalnego i sytuacji gospodarczej są one za wysokie - mówi Krzysztof Borusowski, prezes Best.
S. A5

Gazeta Wyborcza

FAANG traci bilion
Kursy największych spółek technologicznych spadają w zastraszającym tempie. Facebook stracił aż 40 proc. giełdowej wyceny. A Apple 20 proc. Skutki tej bessy mogą być globalne.
S. 13

Black Friday. Jak się nie naciąć na promocjach?
Sklepy internetowe kuszą nas promocjami z okazji Black Friday (23 listopada) i Cyber Monday (26 listopada). Według TNS na zakupy w tym czasie zdecyduje się prawie 7 mln Polaków. Jak nie stracić pieniędzy i co, jeśli kupimy bubel?
S. 18

Zabierz telefon na zakupy. Bez karty, portfela i banku płać w internecie
W Polsce przeważają kartowe płatności zbliżeniowe, ale upowszechniają się też mobilne płatności zbliżeniowe. Triumfy święci BLIK.
S. 21

Parkiet

Technologia w służbie inwestorów
Nowe rozwiązania technologiczne coraz częściej są wykorzystywane przez domy maklerskie i instytucje rynkowe. Czy zachęcą inwestorów do większej aktywności?  Innowacje technologiczne zaczynają odgrywać coraz większą rolę na rynku kapitałowym. Instytucje infrastrukturalne próbują swoich sił z technologią blockchain, a domy maklerskie proponują klientom nowe rozwiązania, dzięki czemu inwestowanie na giełdzie ma być bardziej atrakcyjne. Czy faktycznie inwestorzy potrzebują nowych rozwiązań technologicznych? Czy technologia może przyciągnąć na rynek nowe osoby? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy panelu dyskusyjnego „Innowacje i nowe technologie w służbie inwestycji".
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804677_Technologia_w_sluzbie_inwestorow.html (dostęp płatny)

Asseco zapowiada udany czwarty kwartał
Indeks spółek informatycznych radził sobie w środę lepiej niż szeroki rynek. W górę ciągnęły go Asseco Poland oraz Comarch. O ponad 5 proc. drożały w środę po południu akcje Asseco Poland. Rynek pozytywnie ocenił wyniki za III kwartał, a zarząd sygnalizuje, że kolejne kwartały też zapowiadają się dobrze. Portfel zamówień na 2018 r. przekracza 8,8 mld zł. Wartości na 2019 r. spółka nie podaje.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804639_Asseco_zapowiada__udany_czwarty_kwartal.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common