Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 21 listopada

21-11-2018, ostatnia aktualizacja 21-11-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Smart, czyli jak mieszkać wygodnie i zdrowo
Dyskusja pod tytułem "Smart City, transport i czyste powietrze" podczas Kongresu 590 pokazała, że nie mówimy już o abstrakcyjnej przyszłości tylko rozwiązaniach, które na naszych oczach stają się standardem.
S. A11

Skąd wziąć ręce do pracy?
W Polsce brakuje pracowników. Mamy niewykorzystane zasoby w grupie wiekowej 50+, jednak bez kwalifikacji wymaganych w związku z cyfryzacją, automatyzacją, a entuzjazmu do przekwalifikowania i dokształcania nie widać.
S. A11

Dużo pracy, za mało robotów
Trwa kolejna rewolucja przemysłowa. Na jakim etapie jest Polska i polskie firmy jeśli chodzi o wykorzystanie robotyki i digitalizację procesów w zakładach produkcyjnych - na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy panelu "Od Industry 4.0 do smart factory", podczas Kongresu 590 w Rzeszowie.
S. A13

Koniec pięknego snu wielkiej piątki
Największe spółki amerykańskiej branży technologicznej tracą na wartości. Facebook spadł na giełdzie aż o 40 proc., Apple o ponad 20 proc..
S. A14

Nowoczesne miasta na światowym spotkaniu w Barcelonie
Przed kilkoma dniami zakończyło się ważne dla samorządowego świata wydarzenie - Smart City World Expo 2018. Była to doskonała okazja do poznania najnowszych trendów, inspiracji i przykładów wdrożeń - pisze Irena Pichola, partner, lider zespołu ds. zrównoważonego rozwoju i sektora publicznego Deloitte. D6-D7

Gazeta Wyborcza

Chińskie trolle atakują Tajwan
Stosując metody wypróbowane przez Rosjan w USA chińska partia komunistyczna próbuje wpłynąć na wynik wyborów lokalnych na Tajwanie.
S.10

Jak walczyć z hejtem w sieci wobec dzieci?
Dzieci, które stają się ofiarami hejtu rzadko szukają pomocy u dorosłych. Jak więc im pomóc?
S. 20 (Dodatek Wyborcza to Wy)

Parkiet


Mocne załamanie na rynku kryptowalut
W siedem dni kurs bitcoina spadł o 30 proc., przełamał wsparcie 6000 USD i dotarł we wtorek do 4500 USD. To najniższy poziom od października ubiegłego roku i jednocześnie nowe dno tegorocznej bessy. Od szczytu wszech czasów najbardziej popularna kryptowaluta straciła już 78 proc. Bitcoin ciągnie za sobą cały rynek, którego kapitalizacja w tydzień stopniała z 210 mld USD do 145 mld USD. Przyczyny zniżki? Przede wszystkim konflikt w społeczności skupionej wokół czwartej najważniejszej kryptowaluty – bitcoin cash.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804603_Mocne_zalamanie__na_rynku_kryptowalut.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common