Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 20 listopada

20-11-2018, ostatnia aktualizacja 20-11-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Cyfrowa gospodarka może przyspieszyć nasz wzrost
W panelu zatytułowanym "Cyfryzacja szansą na kolejny skok rozwojowy Europy Środkowowschodniej. Jak wspólnie rzucić wyzwanie cyfrowym liderom w Europie" - uczestnicy Kongresu 590 dyskutowali o możliwościach rozwojowych, jakie stwarza nowa gospodarka.
S. A12

Gazeta Wyborcza

Ślepnąc od seriali
Wejście Netfliksa na polski rynek nie zabiło tradycyjnej telewizji, ale wywołało inny efekt: wysyp polskich seriali premium. W ciągu dwóch lat pojawiło się ich już ponad 20, a za chwilę premiery kolejnych tytułów.
S. 12

Dane na wagę złota
Twórcy firmy TogetherData uważają, że dane są ropą naftową dzisiejszych czasów, a szansę na sukces mają osoby, które będą efektywnie wykorzystywały swoje zasoby.
S. 13

Hi-Tech po polsku
Krakowska firma Synerise chce konkurować z największymi technologicznymi firmami na świecie. Jej szef Jarosław Królewski uważa, że dokona tego dzięki fermentowi talentów w swoim zespole.
S. 13

Parkiet

Comarch coraz śmielej zerka na Daleki Wschód
Krakowska spółka dynamicznie rośnie w Polsce, ale deklaruje, że zagranicy sobie nie odpuszcza. Stawia na Europę Zachodnią, Amerykę Północną i coraz mocniej na Azję. Prawie o 2 proc., do 171,5 zł, drożały w poniedziałek akcje Comarchu. Rynek pozytywnie ocenił wyniki za III kwartał, a końcówka roku i cały 2019 r. też zapowiadają się dobrze. – Portfel zamówień na 2019 r. jest obecnie o kilkanaście procent wyższy niż wynosiła rok temu wartość zamówień na 2018 r. – informuje wiceprezes Konrad Tarański.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804556_Comarch_coraz_smielej_zerka_na_Daleki_Wschod.html (dostęp płatny)

Widmo fiskusa krąży nad ABC Datą
Pojawiły się nowe wieści w sprawie kontroli skarbowych. Zarząd przekonuje, że nie ma powodu do niepokoju, ale kurs spada.  Ponad 4 proc. traciły w poniedziałek akcje ABC Daty, taniejąc po południu do 0,79 zł i notując tym samym historyczne minimum. To skutek kolejnej informacji dotyczącej kłopotów z fiskusem – tym razem chodzi o spółkę zależną iSource.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804558_Widmo_fiskusa__krazy_nad_ABC_Data.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Zła passa ABC Daty trwa nadal
ABC Data ma zapłacić 15,2 mln zł zaległego VAT. Właściciel deklaruje wsparcie, tymczasem MCI Capital sam musi zwrócić skarbowi państwa 37,5 mln zł.
https://www.pb.pl/zla-passa-abc-daty-trwa-nadal-946019 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common