Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 19 listopada

19-11-2018, ostatnia aktualizacja 19-11-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Były szef telewizji publicznej walczy o odszkodowanie
Prezes zwolniony po nowelizacji ustawy medialnej domaga się od TVP 200 tys. zł. Janusz Daszczyński został prezesem Telewizji Polskiej w lipcu 2015 r. i miał pełnić tę funkcję do połowy 2019 roku. Jego kadencję po pół roku przerwała tzw. mała ustawa medialna, uchwalona po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych.
S. A12

Parkiet

Regulacyjne cięcia w II półroczu 2019 r.
Obniżka stawki FTR odsuwa się w czasie. Operatorzy telekomunikacyjni wywalczyli w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej więcej czasu. Po krytyce, z jaką spotkała się próba wprowadzenia nowej, dużo niższej hurtowej stawki za kończenie połączeń telefonii stacjonarnej (tzw. FTR), UKE planuje przynajmniej jeszcze jedne konsultacje. To oznacza, że obniżka nastąpi później niż od stycznia, co przewidywał pierwotny plan.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804521_Regulacyjne_ciecia__w_II_polroczu_2019_r.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

PayPal nie pali się do Polski
Spółka rozważała przeniesienie z Niemiec części usług. Na razie zawiesiła projekt. Amerykańska instytucja płatnicza notowana na Nasdaq szukała miejsca pod nowe centrum obsługi klienta, o czym „PB” informował na początku roku. W Polsce początkowo rozważała cztery miasta: Kraków, Wrocław, Katowice i Poznań. Potem zostały trzy pierwsze. — Firma zawiesiła projekt — twierdzi źródło „PB”. Tę informację udało się potwierdzić w jeszcze jednym źródle. Biuro prasowe PayPala nie odpowiedziało na pytania w tej sprawie. 
https://www.pb.pl/paypal-nie-pali-sie-do-polski-945889 (dostęp płatny)

Jak sprzedawać w sieci
28 listopada w Warszawie odbędzie się seminarium dla przedsiębiorców pod hasłem „Jak budować wiarygodność swojego e-sklepu?”. Organizatorem wydarzenia jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jakie obowiązki informacyjne mają firmy, które prowadzą sklepy internetowe. Eksperci Europejskiego Centrum Konsumenckiego przedstawią dobre praktyki w branży e-commerce, a także wskażą, jak należy polubownie rozwiązywać spory. 
https://www.pb.pl/jak-sprzedawac-w-sieci-945878 (dostęp płatny)

Leasingodawca pożyczy przedsiębiorcom przez internet
Siemens Financial Services uruchomił system pożyczek leasingowych dla firm. We wrześniu informowaliśmy o tym, że Siemens Financial Services udostępnił pożyczkę leasingową dla branży medycznej, którą można podpisać zdalnie, za pomocą esemesa i e-maila. Teraz firma poszła o krok dalej i uruchomiła cały system udzielania takiego wsparcia pod nazwą SimplyLoan. 
https://www.pb.pl/leasingodawca-pozyczy-przedsiebiorcom-przez-internet-945877 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common