Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 16 listopada

16-11-2018, ostatnia aktualizacja 16-11-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna


Śmieci w inteligentym mieście

Czujniki w pojemnikach na odpady, monitoring magazynów, komunikujące się ze sobą śmierciarki.  Brzmi jak science fiction, choć niewykluczone, że już w niedalekiej przyszłości będą to stałe elementy naszej codzienności. Owe technologiczne usprawnienia to tylko wierzchołek góry lodowej jaką jest smart city. (relacja z debaty)
S. A15

Gazeta Wyborcza

Ponad 200 tys. Polaków zrezygnowało z telewizji. Czy to efekt sukcesu Netfliksa?
24 proc. badanych Polaków rozważało w ostatnim czasie rezygnację z płatnej telewizji. Najczęściej dlatego, że jej oferta jest za droga. To spowodowało, że w ciągu ostatnich pięciu lat od telewizyjnego kabla odcięło się 216 tys. osób. Klienci najczęściej rozważają rezygnację z płatnej TV, bo uznają, że jest droga; telewizjom coraz bardziej zagraża Netflix, który ma już w Polsce 760 tys. płatnych subskrypcji; korzystanie z treści VoD to zupełnie inny sposób konsumpcji niż tradycyjna TV - uważa szef HBO Polska.
http://wyborcza.pl/7,156282,24172399,ponad-200-tys-osob-zrezygnowalo-z-telewizji-czy-to-efekt-sukcesu.html (dostęp płatny)

Okno na świat w stylu smart
W inteligentnym domu inteligentne mają być także okna. Oznacza to, że sterujemy nimi głosem, że współpracują z klimatyzacją, że skutecznie ochronią nas przed smogiem oraz, że mogą nam posłużyć jako... laptop.
S. 14

Parkiet

Twórcy gier ciągną indeks w dół
Ponad 2 proc. tracił w czwartek NCIndex, a w grupie najmocniej przecenionych spółek były The Farm 51, Jujubee, Varsav Game Studios oraz Fat Dog Games. Fatalnie radziło sobie też Cloud Technologies.  Największy obrót na rynku alternatywnym obserwowaliśmy – tradycyjnie – na The Farm 51. Tylko w pierwszej połowie sesji właściciela zmieniły akcje o wartości niemal 8 mln zł. Stanowiło to aż 80 proc. obrotu całego NewConnect. Inwestorzy wyprzedawali akcje gliwickiego studia po publikacji wyników za III kwartał. Nie zachwyciły ich też szczegóły dotyczące gry „World War 3".
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804468_Tworcy_gier_ciagna_indeks_w_dol.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Do gospodarki 4.0 trzeba dorosnąć
Brak pieniędzy, wiedzy i chęci — to bariery na drodze do cyfryzacji i automatyzacji.  Ogólny cel jest jasny — we wszystkich sektorach gospodarki, a zwłaszcza w przemyśle, nieunikniona jest cyfryzacja i trzeba się wcześniej czy później zrobotyzować. Na poziomie konkretnych firm ten ogólny cel trudniej jednak dostrzec, a modne hasła w rodzaju wykorzystania big data i automatyzacji procesów rzadko przekładają się na praktykę biznesową. Podczas Kongresu 590 o priorytetach rozwojowych polskiej gospodarki 4.0 dyskutowali przedstawiciele wielkiego i średniego przemysłu, władz i prywatnych funduszy. Wnioski? Trzeba się zabrać do roboty.

https://www.pb.pl/do-gospodarki-4-0-trzeba-dorosnac-945701 (dostęp płatny)

Atende będzie hojne
Spółki technologiczne informatycznej firmy budzą zainteresowanie inwestorów branżowych. Grupa Atenda miała bardzo udany III kw., który w branży informatycznej uchodzi za jeden ze słabszych. Zakończyła go z 4,4 mln zł zysku netto wobec 1 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny zwiększył się do 5,7 mln zł z 1,55 mln zł, a przychody urosły o 44 proc. — do 78 mln zł. 
https://www.pb.pl/atende-bedzie-hojne-945710 (dostęp płatny)

ARiMR świętuje niepodległość
Rolnicza agencja przejęła utrzymanie największego systemu IT i planuje kolejne przejęcia. Będzie mniej uzależniona od dostawców i zaoszczędzi. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) — zgodnie z nową strategią IT, o której informowaliśmy w lutym — rozpoczęła przejmowanie od zewnętrznych dostawców usług związanych z utrzymaniem głównych systemów. Właśnie przejęła od DXC Technology administrowanie największym, czyli SIA.
https://www.pb.pl/arimr-swietuje-niepodleglosc-945705 (dostęp płatny)

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common