Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 15 listopada

15-11-2018, ostatnia aktualizacja 15-11-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Ubera przemiana w firmę taksówkową
Pod presją licencjonowanych przewoźników rząd zamierza tak zmienić przepisy, by kierowcy chcący wozić pasażerów też musieli zdobyć certyfikat, a za graniczni pośrednicy płacili u nas podatki.
S. A7

Od grudnia zwolnienia lekarskie na specjalnych drukach
Medycy sprzeciwiają się wprowadzeniu od 1 grudnia e-zwolnień. Apelują o nowelizację przepisów w celu odłożenia tego obowiązku.
S. B1

Tańsze rozmowy i SMS-y wewnątrz Unii
Parlament Europejski oficjalnie przyjął pakiet zmian regulacji telekomunikacyjnych, którego częścią jest obniżka stsawek za połączenia i SMS-y wewnątrz Unii Europejskiej. Od 15 maja przyszłego roku minuta rozmowy na terenie UE nie będzie mogła kosztować więcej niż 19 centów, a przesłanie wiadomości tekstowej 6 centów.
S. B4

Dzięki informatyzacji lekarska pieczątka trafi do szuflady
W trakcie pilotażu pierwszą e-receptę wystawiła pani doktor w wieku emerytalnym, a najstarszy lekarz je wystawiający ma 75 lat – mówi Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za informatykę.
S. B8

Trzeba skończyć grę w cyberruletkę
W dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego polskie firmy i instytucje państwowe mają sporo do nadrobienia. Tylko osiem na sto polskich firm jest przygotowanych na cyberzagrożenia – wynika z raportu PwC. Opracowanie dotyczące działań  podejmowanych przez przedsiębiorców wobec niebezpieczeństw w sieci zatytułowano „Cyberruletka po polsku”, gdyż badania dowodza, że w tej kwestii liczymy głównie na szczęście.
S. A9

 

Parkiet

 

ABC Data: Koniec roku powinien być okresem żniw
AB było jedynym krajowym dystrybutorem IT, którego notowania w środę świeciły na zielono. Mocna, bo prawie 7-proc. przecena dotknęła Action, a ABC Data po południu traciła 2 proc. Warto jednak odnotować, że sesję rozpoczęła od niemal 5-proc. zwyżek. Najwyraźniej rynek miał problem z interpretacją wyników za III kwartał.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804428_ABC_Data:_Koniec_roku_powinien_byc_okresem_zniw.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu

 

Prawnicy potrzebują nowych technologii

Prawdziwym wyzwaniem dla działów prawnych będzie odpowiedzialność firm za działanie sztucznej inteligencji — prognozuje PwC Legal. Ponad połowa, bo 56 proc. szefów działów prawnych przedsiębiorstw ankietowanych przez kancelarię PwC Legal, przyznaje, że ograniczenia finansowe stanowią jedną z największych blokad w zwiększaniu efektywności pracy tych departamentów.
https://www.pb.pl/prawnicy-potrzebuja-nowych-technologii-945587 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common