Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 14 listopada

14-11-2018, ostatnia aktualizacja 14-11-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Taryfa ulgowa dla mniejszych operatorów
Małe i średnie firmy świadczące usługi telekomunikacyjne zostaną uwolnione od niektórych obciążeń związanych z koniecznością udostępniania danych o abonentach i bilingów na żądanie służb, prokuratur i sądów. Takie rozwiązanie zakłada projekt nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego, który właśnie włączono do wykazu prac legislacyjnych rządu.
S. B1

Nachalny marketing jako element życia codziennego
W czasach nachalnego marketingu 20 czy 30 telefonów wykonanych do klienta w okresie trzech miesięcy należy uznać za normalny element życia codziennego - uznał sąd, oddalając pozew mężczyzny, który dowodził, że nękając go ofertami bank naruszył jego dobra osobiste.
S. B4

 

Gazeta Wyborcza

 

Afera w KNF trzęsie polityką
We wtorek ujawniliśmy, że właściciel Getin Noble Banku Leszek Czarnecki 7 listopada zawiadomił prokuraturę, iż szef KNF złożył mu korupcyjną propozycję. W zamian za przychylność dla swoich banków miał zatrudnić wskazanego przez Chrzanowskiego polityka. (...) Odkryliśmy też, że polecany przez szefa KNF Grzegorz Kowalczyk zasiada już w radzie nadzorczej Plus Banku należącego do Zygmunta Solorza. "Wyborczej" radca z Częstochowy powiedział tylko, że skontaktowali się z nim prawnicy właściciela Polsatu. Szczegółów nie pamiętał.
S. 1, 3, 5

Chiński wywiad - nota ostrzegawcza francuskich służb specjalnych
Francuskie służby kontrwywiadowcze ostrzegają przed "szeroko zakrojoną operacją" prowadzoną w ostatnich latach na platformach społecznościowych dla specjalistów przez agentów chińskiego wywiadu. W trosce o wyprowadzenie społeczeństwa ze stanu "karygodnej naiwności" francuskie służby kontrwywiadowcze zdecydowały się na mocne uderzenie. "Zbyt długo kwestia informacji wrażliwych nie była traktowana przez naszych obywateli z należytą powagą" - wyjaśnia jeden z wysoko postawionych funkcjonariuszy.
S. 9 Przedruk za "Le Figaro" w dodatku "Więcej Świata"

Czy bitcoin może stać się walutą dominującą?
Zwolennicy kryptowalut twierdzą, że istnieje zapotrzebowanie na alternatywną walutę, podczas gdy ich przeciwnicy przekonują, że cyfrowy pieniądz pozostanie w rękach spekulantów.
S. 16, 17 Przedruk za "The Wall Street Journal" w dodatku "Więcej Świata"

 

Parkiet

 

Smartfony, telewizja i usługi pre-5G
We wtorek zarząd P4 (Grupa Play Communications) w nowym składzie zaprezentował inwestorom i analitykom założenia czteroletniego planu. Czytelnicy „Parkietu" nie powinni być zaskoczeni. Eksperci na naszych łamach trafnie przewidzieli, że będzie to strategia kontynuacji z licznymi elementami cyfryzacji sieci sprzedaży i obsługi klienta. Jean-Marc Harion, prezes P4, widzi raczej przestrzeń do wzrostu zysków niż przychodów Playa. Konkretnych liczb na razie brakuje. Prognozę możemy poznać w marcu. 
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804416_Smartfony_telewizja__i_uslugi_pre-5G.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4
rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common