Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 13 listopada

13-11-2018, ostatnia aktualizacja 13-11-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Przedsiębiorca z urzędnikiem skomunikują się przez internet
Zdefiniowanie zasad korzystania z usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego i usługi pocztowej przesyłki hybrydowej wraz z umocowaniem jej w przepisach tak, by móc wykorzystać ją jako metodę skuteczną prawnie na równi z wysyłaniem tradycyjnego listu poleconego za potwierdzeniem odbioru lub doręczenia osobistego. To podstawowy cel projektu ustawy o elektronizacji doręczeń, który wkrótce zostanie opublikowany przez Ministerstwo Cyfryzacji.
S. B4

Usprawniono elektroniczne zgłaszanie znaków towarowych
Urząd Patentowy RP ogłosił komunikat dotyczący aktualizacji formularzy elektronicznych opublikowanych na platformie ePUAP, służących m.in. do dokonywania elektronicznych zgłoszeń znaków towarowych. Jakie znaczenie mają te zmiany dla przedsiębiorców? - komentarz Marcina Przybysza, adwokata z kancelarii Taylor Wessing.
S. B5

 

Gazeta Wyborcza

 

Przyszłość zdrowia? W zegarku
Konsultacja lekarska? W zegarku Apple'a. Leki i ubezpieczenia? Z Amazona. Diagnoza? Podpowie Google. Giganci technologiczni coraz bardziej interesują się medycyną. Mogą naprawić ochronę zdrowia , ale jaki rachunek nam za to wystawią?
S. 13

Bracia w chmurze
Bracia Paweł i Wojciech Gurgul słyną w branży IT z tego, że tworzą doskonały zespół, a firma PGS Software osiąga sukcesy.
S. 14

Netguru: na takie aplikacje nie wpadł jeszcze nikt
Dwaj przedsiębiorcy z Poznania chcą, by ich firma była pierwszą polską marką z branży doradztwa i digitalizacji, która będzie się liczyć na globalnym rynku. Założone przez Wiktora Schmidta i Jakuba Filipowskiego Netguru tworzy aplikacje dla firm oraz doradza, jak budować produkty cyfrowe.
S. 14

 

Parkiet

 

Za rok aukcja 5G?
Ministerstwo Cyfryzacji wraca do prac legislacyjnych nad dwoma aktami. Przede wszystkim, jak mówi nam Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji odpowiedzialna za telekomunikację, wprowadzono dodatkowe zmiany w konsultowanej już nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, dającej prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej prawo do odbierania i nieprzedłużania rezerwacji częstotliwości.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804365_Za_rok_aukcja_5G.html (dostęp płatny)

Zmienne szczęście twórców gier
Tegoroczni debiutanci z tej branży są średnio o 6 proc. tańsi niż podczas pierwszej sesji. Najgłębiej pod kreską jest The Dust, a najjaśniej błyszczą TSG, Ultimate Games i Creepy Jar. Trudno wskazać inną branżę, która cieszyłaby się tak dużym zainteresowaniem inwestorów. Mimo turbulencji na rynku IPO na parkiet nadal napływają nowe studia deweloperskie. W najbliższych miesiącach na rynku głównym powinna zadebiutować grupa 1C Entertaiment oraz BoomBit. Ich prospekty emisyjne już są w Komisji Nadzoru Finansowego. Na parkiecie pojawią się też spółki przenoszące się z NewConnect, m.in. Cherrypick Games, Bloober Team i Ultimate Games. Praktyka pokazuje, że akcje producentów gier mogą przynieść bardzo wysokie zyski (czego dowodzi m.in. rosnący kurs CD Projektu), ale w przypadku nieudanej premiery (np. „Sniper 3" CI Games) przecena jest bardzo dotkliwa. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804380_Zmienne_szczescie_tworcow_gier.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common