Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 9 listopada

09-11-2018, ostatnia aktualizacja 09-11-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Zakaz geoblokowania staje się faktem
Już 3 grudnia wchodzi w życie unijne rozporządzenie, które zakazuje geoblokowania. To ostatni dzwonek dla przedsiębiorców na przygotowania. Tak naprawdę – głównie dla handlowców w branży e-commerce, bo unijny prawodawca nie zdecydował się na usunięcie barier w handlu online w przypadku usług audiowizualnych, finansowych czy książek itp. I chociaż zdaniem ekspertów trudno mówić o rewolucji, to przedsiębiorcy muszą dokładnie sprawdzić, czy ich polityka sprzedażowa jest odpowiednio skonstruowana, by nie narazić się na zarzut utrudniania dostępu do polskiego rynku konsumentom z innych państw.
https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1340408,milionowe-kary-za-naruszenia-zakazu-geoblokowania.html (dostęp płatny)

 

Gazeta Wyborcza


 

Rząd ogłasza strategię rozwoju sztucznej inteligencji
Aby Polska miała szansę na dołączenie do globalnego wyścigu, potrzeba niemal 10 mld zł w ciągu pięciu lat. Czy mamy szansę dogonić państwa i firmy, które są o wiele bardziej od nas zaawansowane? Po kilku miesiącach prac zespołów, w skład których weszło 180 ekspertów, przedsiębiorców, naukowców i urzędników, Ministerstwo Cyfryzacji prezentuje założenia państwowej strategii dla rozwoju SI. Polska do tematu ma podejść bardzo pragmatycznie, mówił GW minister cyfryzacji Marek Zagórski.
http://wyborcza.pl/7,156282,24143481,rzad-oglasza-strategie-rozwoju-sztucznej-inteligencji-zacznie.html (dostęp płatny)

 

Parkiet

 

W danych operatorów częściej widać plusy
Marże Orange i T-Mobile Polska odbijają się od dna. Grupa Cyfrowy Polsat, lider rentowności w branży, zanotowała niewielkie osłabienie.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804292_W_danych_operatorow__czesciej_widac_plusy.html (dostęp płatny)

Grupa nie chce zwalniać tempa
Giełdowe R22, które ma już na koncie liczne akwizycje, planuje następne. Są możliwe w kolejnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, szczególnie w obszarze hostingu i domen. – Atrakcyjne są dla nas miedzy innymi rynki bułgarski, czeski, słowacki i węgierski. Do ewentualnych transakcji może dojść w 2019 roku – zapowiada prezes Jakub Dwernicki.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804294_R22:_Grupa_nie_chce__zwalniac_tempa.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common