Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wyniki UPC Polska po III kw. 2018 roku: pękły 3 mln usług

Urszula Zielińska 08-11-2018, ostatnia aktualizacja 08-11-2018 10:09

3,43 mln gospodarstw domowych w Polsce, o 22,4 tys. więcej niż w czerwcu, było w zasięgu sieci szerokopasmowej UPC Polska po trzech kwartałach 2018 roku – wynika z danych zaprezentowanych przez Liberty Global, właściciela kablówki.

Liczba abonentów UPC urosła nieznacznie w tym czasie – o 700 – do 1,43 mln w końcu września. Po raz pierwszy w historii operatora, korzystali oni po trzech kwartałach br. z ponad 3 mln usług (3,01 mln).

Od czerwca liczba usług (tzw. RGU) urosła o 15,,7 tys.. Jest to największa zasługa telefonii stacjonarnej, której operator odsprzedał 7,1 tys. linii, a potem szerokopasmowego dostępu do Internetu (5,7 tys. plus), a na końcu usług telewizyjnych (dodatkowe 2,9 tys.).

W sumie w końcu września br. UPC Polska świadczyło 1,21 mln usług telewizji, 1,15 mln Internetu oraz prawie 644 tys. usług telefonii stacjonarnej.

Liberty tradycyjnie podaje dane o przychodach firm w poszczególnych krajach w sprawozdaniu wysyłanym na amerykańską giełdę papierów wartościowych. W tamtejszej walucie przychody UPC Polska utrzymały się na poziomie sprzed roku i wyniosły 107,6 mln dol. (107,5 mln dol. rok temu). Po trzech kwartałach br. wyniosły zaś 334 mln dol., rosnąc w dolarach o 9,4 proc..

UPC Polska zarabia jednak w złotych i po przeliczeniu na naszą walutę przychody operatora są raczej stabilne.

Według naszych obliczeń na podstawie średniego kursu dolara z poszczególnych okresów, w III kw. br. przychody UPC Polska wyniosły 398,1 mln zł wobec 389,7 mln zł w III kw. 2017 r.

W ciągu trzech kwartałów br. zamknęły się sumą 1,189 mld zł, rosnąc o 1,5 proc. z około 1,171 mld zł rok wcześniej.

Przeczytaj więcej o:  Liberty Global , UPC Polska , wyniki telewizji kablowych

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common