Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Nie będzie fuzji Multimediów i Vectry

Urszula Zielińska 07-11-2018, ostatnia aktualizacja 07-11-2018 15:38

Telewizja kablowa Multimedia Polska poinformowała dziś, że nie dojdzie do jej przejęcia przez Vectrę.

"W nawiązaniu do informacji z dnia 28 sierpnia b.r. dotyczącej potencjalnego zbycia 100 proc.akcji Multimediów na rzecz Vectra informujemy, że minął okres wyłączności dla spółki Vectra na ustalenie kluczowych warunków oraz zawarcie przedwstępnej umowy sprzedaży akcji" - czytamy w komunikacie przesłanym przesz Multimedia.

"Po przeanalizowaniu ryzyk rynkowych i transakcyjnych związanych z planowanym zbyciem 100 proc. akcji Multimedia Polska na rzecz spółki Vectra – akcjonariusze większościowi oraz zarząd spółki zdecydowali w dniu dzisiejszym o nieprzedłużaniu okresu wyłączności oraz odstąpieniu od planowanej transakcji" - podano.

We wrześniu br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował postępowanie w sprawie z wniosku Vectry do tzw. drugiego etapu.

UOKiK podał, że w 39 miastach każda z firm oferuje usługi płatnej telewizji, a w 45 - szerokopasmowego dostępu do internetu. "Z informacji przedstawionych przez przedsiębiorców wynika, że transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji w kilkunastu miastach" - podał UOKIK.

Próba mariażu z Vectrą była już kolejnym podejściem Tomka Ulatowskiego i Ygala Ozechova do sprzedaży Multimediów.

W ubiegłym roku poważnym kandydatem na inwestora dla kablówki było UPC Polska. Kablówka ta po ponad roku od złożenia wniosku koncentracyjnego wycofała się z transakcji.

W transakcji z Vectrą nie ustalono wysokości transakcji. W transakcji z UPC wyniosła ona 3 mld zł (za akcje i dług). Warunki, których spełnienia oczekiwał UOKIK miały sprawić, że kwota ta stawała się zbyt wygórowana. Strony nie doszły do porozumienia.

Przeczytaj więcej o:  multimedia , sieci kablowe , upc , vectra

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common