Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wrocław ma być smart city dzięki Orange

Marta Rzeźnicka 07-11-2018, ostatnia aktualizacja 07-11-2018 14:32

Miejskie autobusy we Wrocławiu będą wykorzystywały naraz kilka technologii geolokalizacji (w tym również sieci urządzeń IoT) co pozwoli określić w czasie rzeczywistym ich położenie, dopasować do niego sygnalizację świetlną i skrócić czas przejazdu. Wdrożenie usługi z obszaru Smart City, tzw. Advanced Bus Location, leży u podstaw listu intencyjnego, który władze miasta podpisały z Orange Polska.

Rozwiązanie oparte jest na połączeniu trzech technologii: GPS, sieci mobilnej GSM, WiFi oraz tzw. beaconów, czyli małych urządzeń umiejscowionych np. na latarniach ulicznych i wykorzystujących Bluetooth.

Jak informuje operator, list obejmuje również zapis o testach drugiej usługi z dziedziny Smart City - tzw. Density City Map. Pozwoli ona lepiej zarządzać pracą służb miejskich w najbardziej zatłoczonych miejscach. W tym celu wykorzystywane będą dane statystyczne z sieci mobilnej (2G i 3G). Telekom zapewnia, że będą one zanonimizowane i zagregowane.

– Dzisiejszy rozwój miasta oraz potrzeby naszych mieszkańców spowodowały, że priorytetem dla nas stało się usprawnianie komunikacji zbiorowej aby świadczyła usługi na wysokim poziomie jakości. Szukając nowych rozwiązań w ramach idei Smart City dostrzegliśmy potencjał w łączeniu danych z różnych źródeł w tym również z sieci urządzeń IoT, sieci GSM. Dzisiaj tworzymy wspólnie z firmą Orange rozwiązanie oparte o BigData, po to aby nadawać priorytety dla autobusów oraz wykorzystać dane statystyczne aby sprawnie zarządzać miastem. Jeżeli te rozwiązania spełnią nasze oczekiwania na pewno wdrożymy je w przestrzeń miasta co otworzy nowy etap w rozwoju idei Smart City – podkreśla cytowany na blogu telekomu wiceprezydent miasta Maciej Bluj.

Przeczytaj więcej o:  IoT , Orange Polska , smart city , transport miejski

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common