Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 7 listopada

07-11-2018, ostatnia aktualizacja 07-11-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Apple odcina kupony od sukcesu. I myśli o trudnej przyszłości
Najbardziej wartościowa firma na świecie od pewnego czasu sprawia wrażenie spółki, która nie do końca wie, co będzie dalej. Rynek smartfonów przestał się rozwijać, a nowych pomysłów na rozwój brak.
S. A11

Ostatni krok dostosowujący przepisy do RODO
Rząd przyjął w we wtorek projekt ustawy wdrażającej RODO. To ostatni krok dostosowujący polskie przepisy do unijnych.
S. B4

Podmiot publiczny zapewni e-dostępność, albo otrzyma karę
Procedowany obecnie projekt ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych przyznawać będzie każdemu obywatelowi prawo do otrzymania treści w formie spełniającej wymagania europejskiej normy dostępności cyfrowej. Za niewywiązywanie się przewidziano sankcję do 10 tys. zł.
S. B9

Rząd nie odpuszcza. E-Zwolnienia od grudnia
Pracownicy resortów zdrowia i rodziny ruszają w teren by przekonywać do elektronicznych zwolnień, a NFZ publikuje zarządzenie, które pozwoli przychodniom starać się o środki na informatyzację. Wszystko wskazuje na to, że - mimo protestów lekarzy - e-ZLA będą obowiązkowe od grudnia.
S. B10

 

Parkiet

 

W III kwartale smartfony nadal sprzedawały się nieźle
O 3–4 proc. więcej smartfonów (telefonów o dotykowym ekranie, łączących się z internetem) sprzedało się w Polsce w III kwartale, a przychody z tego tytułu powiększyły się o 13–14 proc. – wynika z szacunków firmy GfK, do których dotarliśmy. To oznacza, że polski rynek pozostaje w kontrze do rynku globalnego, który – wynika z danych IDC oraz Strategy Analytics (SA) – w tym czasie spadł o kilka procent. Według IDC spadek wyniósł 6 proc. rok do roku. Według SA – nawet o 8 proc. Obie firmy zwracają uwagę, że tym samym liczba telefonów sprzedanych spada już od czterech kwartałów z rzędu, a analitycy mówią nawet o recesji w tym segmencie.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804212_W_III_kwartale_smartfony_nadal_sprzedawaly_sie_niezle.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu

 

Ochrona danych przed kolejną nowelizacją
Niewłaściwie stosowany monitoring przemysłowy może wiązać się z zagrożeniami dla prywatności. Będą kolejne zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. Jak już pisaliśmy, oprócz ustawy regulującej przede wszystkim zasady działania organu nadzoru i postępowania w sprawach naruszeń tej ochrony (obowiązującej od 25 maja tego roku), w Ministerstwie Cyfryzacji przygotowano również projekt dostosowujący wiele innych aktów prawnych do wymagań unijnego rozporządzeniadotyczącego tych zagadnień. Projekt czeka na przyjęcie przez rząd i skierowanie do Sejmu.
https://www.pb.pl/ochrona-danych-przed-kolejna-nowelizacja-944584 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common