Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 6 listopada

06-11-2018, ostatnia aktualizacja 06-11-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Kolejny etap wdrażania RODO
Dziś rząd zajmie się pakietem zmian w prawie 150 ustawach, który ma je dostosować do unijnego rozporządzenia o ochronie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych.
S. B6

Gazeta Wyborcza

Poznański start-up, który wymyślił e-stetoskop
W start-up z Winograd zainwestowali Sebastian Kulczyk i Tomasz Domogała, najmłodszy polski miliarder. Spodobał im się pomysł elektronicznego stetoskopu, który już niedługo przyjdzie z pomocą całym rodzinom. (...) Wszystko zaczęło się ponad dekadę temu. Młody polski przedsiębiorca Wojciech Radomski, wspólnie z kolegami Pawłem Elbanowskim i Marcinem Szajkiem prowadził wtedy firmę IT Programa.pl o charakterze usługowym. (...) Trzy lata temu na Facebooku zamieścili ogłoszenie. Szukali merytorycznych partnerów do współpracy. Odpowiedzieli im naukowcy z Instytutu Akustyki UAM, dr Honorata Hafke-Dys oraz dr hab Jędrzej Kociński. Naukowcy mieli już konkretny pomysł.
S. 4 Dodatku Mój Biznes

Dlaczego "Wiedźmin" Netfliksa nie powstaje w Polsce?
Brakuje w naszym kraju systemu zachęt dla zagranicznych filmowców. W Sejmie jest projekt takiej ustawy, ale nie wiadomo kiedy wejdzie w życie. Jak wyliczyło PwC samo wprowadzenie ulg podatkowych zwiększyłoby polski rynek filmowy z 40 mln zł do 120 mln zł.
S. 12
http://wyborcza.pl/7,156282,24128897,dlaczego-wiedzmin-netfliksa-krecony-jest-na-wegrzech-a-nie.html (dostęp płatny)

Od gier z łóżek polowych po profesjonalną produkcję gier wcieleniowych
Naprawisz samochód, ugasisz pożar, obsiejesz pola. To wszystko w grach Krzysztofa Kostowskiego. Zatrudnia on teraz 40 zespołów deweloperskich, które wymyślają dla jego firmy proste gry komputerowe. (sylwetka założyciela PlayWay, kandydata do tytułu Przedsiębiorca Roku).
S. 13

Puls Biznesu

Ethereum podkopało kopalnię
Biznes kryptowalutowy szybko przestał się opłacać. Platforma Independent Enterprise zamroziła go i wstrzymała wypłaty tysiącom inwestorów. Ponad 4 tys. klientów zainwestowało w moc obliczeniową komputerów, tzw. koparek kryptowalut, za pośrednictwem platformy internetowej Independent Enterprise (IE), należącej do Independent Enterprise Global z siedzibą w Belize. Za sprzedaż koparek, umieszczenie ich w jednej z czterech serwerowni na terenie Polski, a także obsługę, konserwację i podłączenie do internetu odpowiada Independent Enterprise Polska z siedzibą w Pabianicach koło Łodzi.
https://www.pb.pl/ethereum-podkopalo-kopalnie-944483 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common