Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 5 listopada

05-11-2018, ostatnia aktualizacja 05-11-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Fintech: Piaskownica tak, różowe okulary nie
Boom na fintech to nie tylko wielki kapitał wspierający niezwykłe pomysły, zmieniające świat finansów. Kluczową częścią tego ekosystemu jest także aktywna rola nadzorcy i regulatora rynku. Przykładem na to może być ruszająca w Polsce piaskownica regulacyjna dla fint echu – pisze Marek Chrzanowski, przewodniczący KNF.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1334108,regulacje-prawne-dla-fintechu.html (dostęp płatny)

LTE to lepszy wybór dla energetyki
Czy energetyka w Polsce wdroży przestarzałe technologie w komunikacji krytycznej i monitoringu sieci? Istnieje ryzyko, że zostanie zaprzepaszczona dziejowa szansa skoku technologicznego w Polsce. Taki będzie bowiem skutek trzymania się zaleceń ekspertyzy państwowego instytutu.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/1334123,lte-w-energetyce.html (dostęp płatny)

Skarbówka rozpozna nas po głosie?
Głos każdego dzwoniącego po poradę na infolinię do Krajowej Informacji Skarbowej zostanie zapisany w bazie. Urzędnicy będą mogli sprawdzić, o co dana osoba dopytywała. Przewiduje to art. 45 pkt 6 projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej. Zarówno Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO), jak i Fundacja Panoptykon twierdzą, że propozycja jest niezgodna z unijnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO).
S. B1

 

Gazeta Wyborcza

 

Jacek Kurski chce odejść z TVP. Prezes nie pozwala
Prezes Jacek Kurski zabiega u prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o zgodę na start w europejskich wyborach – wynika z informacji „Wyborczej”. Na razie Kaczyński mówi „nie”.
S. 4

 

Parkiet

 

Kwartał bez wzrostu?

Analitycy prognozują wyniki Play Communications.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804154_Kwartal_bez_wzrostu.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu

 

IP BOX cieszy spółki z branży gier
Mechanizm, który umożliwia obniżenie podatku ze sprzedaży licencji zwiększy atrakcyjność branży gier i podniesie jej konkurencyjność na globalnym rynku.
https://www.pb.pl/ip-box-cieszy-spolki-z-branzy-gier-944377 (dostęp płatny)

Cyfrowy młot na twoją efektywność

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common