Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 2 listopada

02-11-2018, ostatnia aktualizacja 02-11-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Piekło polskiej telepracy: Miała być wybawieniem, w Polsce stała się koszmarem

Telepraca miała być wybawieniem. Dla wielu stała się jednak koszmarem. Zwłaszcza w takim kraju jak Polska. Dwoje socjologów i kulturoznawca podjęli się opisania świata polskiej telepracy – wykonywania zawodowych obowiązków „po nowemu", to znaczy bez konieczności wychodzenia z domu. Telepraca ma teoretycznie wiele zalet. Nie traci się czasu na dojazdy (to ważne w kontekście marnej komunikacji publicznej w wielu polskich miastach). Dostajemy też obietnicę pełnej koncentracji na wykonywanym zadaniu (żadnych bezsensownych pogaduszek i towarzyskiej prokrastynacji). No i oczywiście ma nam umożliwić godzenie obowiązków domowo-rodzicielskich z zawodowymi. (recenzja książki) http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1329913,telepraca-w-polsce-jacek-gadecki-marcin-jewdokimow-magdalena-zadkowska.html (dostęp płatny)

 

Gazeta Wyborcza


Uśmiechnij się szeroko, to tylko medyczne selfie
Zamiast lekarza, który wypisze skierowania i pielęgniarki, która pobierze krew, by wysłać ją do badań, wystarczy telefon komórkowy z aparatem do medycznego selfie. Pstryk – i wiesz, na co chorujesz.- Nadchodzą czasy autodiagnostyki na życzenie – zapowiada Gilad Gome, badacz i wykładowca Tel Aviv University, Absolwent Singularity University w Dolinie Krzemowej.
S. 15

 

 

Parkiet


Newsy ze świata kryptowalut i technologii blockchain
31 października 2008 r. Satoshi Nakamoto, uznawany za twórcę bitcoina, opublikował swój manifest, nakreślając cele i zasady funkcjonowania najbardziej popularnej obecnie kryptowaluty. W czwartek minęła dokładnie dekada od tego pamiętnego momentu.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804104_Newsy_ze_swiata_kryptowalut_i%C2%A0technologii_blockchain.html (dostęp płatny)

 

Rynek pracy coraz bardziej zainteresowany specjalistami od kryptowalut i blockchaina
W sierpniu tego roku na amerykańskim portalu rekrutacyjnym Glassdoor.com pojawiło się 1775 ogłoszeń dotyczących stanowisk związanych z tytułowymi technologiami. To o 300 proc. więcej niż rok wcześniej.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804103_Rynek_pracy_coraz_bardziej_zainteresowany_specjalistami_od_kryptowalut_i_blockchaina.html (dostęp płatny)

 

Rzeczpospolita

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common