Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Milmex jeszcze daje o sobie znać

Marta Rzeźnicka 29-10-2018, ostatnia aktualizacja 29-10-2018 19:24

Milmex Systemy Komputerowe po dłuższej ciszy "daje o sobie znać". Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował właśnie informację o wyroku w sporze ze słynną sosnowiecką firmą.

Wyrok dotyczy sankcji, które UOKIK nałożył na Milmex w związku z konstrukcją oferty internetu za darmo przez dwa lata pod warunkiem uiszczenia kaucji w wysokości około 2,5 tys. zł, na którą abonent zaciągał kredyt, a Milmex go spłacał.

Ponieważ Milmex przestał regulować zobowiązania, banki zaczęły domagać się spłaty od użytkowników i o sprawie zrobiło się głośno.

UOKIK w 2015 roku uznał, że Milmex dopuścił się naruszenia zbiorowych interesów konsumentów poprzez wprowadzające w błąd rozpowszechnianie informacji dotyczących istoty zawieranej umowy i nakazał operatorowi publikację sentencji decyzji na ten temat.

Według UOKIK-u klienci Milmeksu często nie mieli świadomości, że muszą zawrzeć umowę kredytową i co to dla nich oznacza.

23 października br. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów odrzucił odwołanie Milmeksu od decyzji UOKIK.

Przeczytaj więcej o:  internet , milmex , SOKiK , UKE , uokik

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common