Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Pierwszy operator komórkowy w Polsce z eSIM

Marta Rzeźnicka 01-11-2018, ostatnia aktualizacja 01-11-2018 18:45

Nie Orange Polska, a Truphone, wirtualna sieć komórkowa korzystająca z infrastruktury P4, operatora sieci Play, wprowadziła właśnie do oferty eSIM, czyli aplikację zastępującą tradycyjną kartę SIM.

Jak podał serwis GSMOnline.pl  Truphone udostępnił polskim użytkownikom smartfonów Apple (iPhone XS, iPhone XS MAX oraz iPhone XR) możliwość instalacji eSIMu i korzystania z wirtualnej karty.

Po ściągnięciu aplikacji  ze sklepu AppStore użytkownik podaje e-mail oraz musi wykupić pakiet transmisji danych (minimalna opłata to 25 zł za 300 MB ważne jeden dzień).

Po uiszczeniu opłaty, użytkownik otrzymuje online eSIM i może go dodać w telefonie jako dodatkowy plan internetowy. Pakiety działać mają w 80 państwach.

Orange Polska zapowiedział wprowadzenie eSIM przy okazji premiery nowych smartfonów Apple.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  eSIM , mvno , P4 , play , Truphone

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common