Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Robert Busz: Equinix w Polsce chce rosnąć organicznie

Urszula Zielińska 31-10-2018, ostatnia aktualizacja 31-10-2018 18:25

Polskiemu rynkowi centrów przetwarzania danych od lat wróżyło się wejście globalnych graczy i falę fuzji i przejęć. Robert Busz, prezes polskiej części amerykańskiej grupy Equinix, działającej na tym rynku w skali globalnej mówi nam dlaczego tak się nie dzieje.

- Akwizycje często wyglądają atrakcyjnie na pozór. Tymczasem przejęcie innej firmy przez dużego gracza, włączenie jej we własne struktury, połączenie zasobów bywa kłopotliwe - mówi Robert Busz.

- Equinix ma silnie scentralizowane zasoby, zarządzane przez jeden wspólny system o nazwie Echo. Podlegają mu wszystkie elementy data center. Gdybyśmy kupili inne centrum danych musielibyśmy poświęcić bardzo dużo pracy na inwentaryzację jego składowych - wyjaśnia Busz i zapewnia:  - Jesteśmy głównie zainteresowani wzrostem organicznym.

Rozmowę o dotychczasowych wynikach Equinix w Polsce, planach rozwoju, rynku data center i zainteresowaniu Polską ze strony globalnych graczy oferujących usługi w chmurze obliczeniowej opublikujemy w piątek, 2 listopada.

Zapraszamy do lektury.

Przeczytaj więcej o:  centra przetwarzania danych , Equinix , kolokacja , Robert Busz

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common