Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

UKE przeanalizował koszty operatorów

Marta Rzeźnicka 31-10-2018, ostatnia aktualizacja 31-10-2018 18:10

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że zakończył analizę danych operatorów telekomunikacyjnych, które będą podstawą testów na zawężanie marży sprawdzających, czy oferty usług stacjonarnych Orange Polska pozwalają operatorom alternatywnym na konkurowanie przy wykorzystaniu sieci d. monopolisty.

"Po uzyskaniu danych (...), prezes UKE przeanalizował i zweryfikował dane wszystkich Operatorów Przekazujących Dane Kosztowe (OPDK) i na podstawie danych które uznał za wiarygodne i kompletne, ustalił wartości średnie oraz wartość średniego ważonego kosztu kapitału (WACC), które będą stosowane w Teście MS" - czytamy w komunikacie UKE.

Urząd nie podał jednak, ani nazw operatorów, których dane uzyskał, ani też wartości, które ustalił w trakcie analizy.

Nie podano też, czy wyliczenia są inne niż dotychczas stosowane.

"Z uwagi na konieczność zachowania tajemnicy przedsiębiorstwa Prezes UKE nie przedstawia do publicznej wiadomości informacji o tym czyje dane w jakiej wysokości i w jakim zakresie zostały użyte do wyznaczenia Wartości Średnich stosowanych w Teście MS" - wyjaśnia urząd.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  operatorzy alternatywni , Orange Polska , UKE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common