Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 31 października

31-10-2018, ostatnia aktualizacja 31-10-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

PKO i PFR konkurencją dla Google'a
Dwie państwowe instytucje chcą wspólnie oferować krajowym podmiotom usługi w chmurze. (...)Jeśli będzie sukces komercyjny, nie wykluczamy notowania spółki na GPW. (...) - Firmy, które dostarczają rozwiązania chmurowe będą mogły podpisać z nami umowę. Będziemy im płacili za ich usługi, które my będziemy oferować naszym klientom - mówi Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.
S. A9

Wszyscy chcą się bawić z fintechami w piaskownicy
Dotychczas instytucje finansowe testowały nowe rozwiązania na własną rękę. Teraz będą mieć wsparcie nadzoru. Kilka lat temu prezesie banków mówili sektorze fintech - firmach technologicznych oferujących rozwiązania z zakresu finansów - z nieukrywaną obawą. Uważali, że może podebrać im klientów, bankom pozostawiając rolę dostarczyli infrastruktury rozliczeniowej, czy sprzedawców mniej dochodowych kredytów. Dziś te obawy dotyczą głównie tego, co będą robić światowi giganci IT - Google, Apple, czy Facebook. Na mniejsze podmioty bankowcy znaleźli sposób - nawiązują z nimi współpracę.
S. A9

Podszywanie się pod domenę konkurencji jest zabronione
Zachowanie pozwanego polegające na wykorzystywaniu domeny internetowej łudząco podobnej (różniącej się jedynie jedną literą)  do firmy strony powodowej oraz domeny internetowej powoda jest czynem nieuczciwej konkurencji w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji . Stwierdził tak Sąd Apelacyjny w Warszawie. Sprawa dotyczyła dwóch spółek działających w branży wyszukiwania miejsc pracy i pozyskiwania pracowników oraz organizacji wystaw, targów i kongresów.
S. B5

 

Parkiet

 

Cyfrowy Polsat: UKE wysłał decyzję do Sferii
12 października prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję o rezerwacji bloku pasma 800 MHz dla Sferii – poinformowała w odpowiedzi na nasze pytania Klaudia Kieliszczyk z biura prasowego UKE. Dodała, że UKE wysłał decyzję spółce pocztą. Sferia, spółka w 51 proc. należąca do Grupy Cyfrowy Polsat, wystąpiła z wnioskiem o rezerwację, ponieważ z końcem roku wygasa jej analogiczne prawo przyznane na kilka lat na mocy ugody z rządem.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804056_Cyfrowy_Polsat:_UKE_wyslal_decyzje_do_Sferii.html (dostęp płatny)

Sare: Spółka nie planuje wyjścia z giełdy
Branża e-mail marketingu szykuje się na intensywną końcówkę roku. Pierwsze półrocze było trudne, co wynikało m.in. z późnego przygotowania niektórych firm do wejścia w życie RODO oraz niezrozumienia tej regulacji. – W związku z tym mogliśmy zaobserwować ostrożne podejście klientów do realizowanych kampanii – mówi Dariusz Piekarski, prezes Sare. Dodaje, że w tym kontekście pozytywnie ocenia stabilne przychody spółki i prawie 10-proc. wzrost EBITDA. – Obecnie liczba realizowanych kampanii rośnie, dlatego spodziewamy się dobrych wyników w kolejnych okresach – sygnalizuje.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/804051_Sare:_Spolka_nie_planuje_wyjscia_z_gieldy.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common