Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Decyzja rezerwacyjna dla Sferii wydana

Urszula Zielińska 30-10-2018, ostatnia aktualizacja 30-10-2018 14:28

12 października prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję o rezerwacji bloku pasma 800 MHz dla Sferii - poinformowała w odpowiedzi na pytania rpkom.pl Klaudia Kieliszczyk z biura prasowego UKE. Dodała, że UKE wysłał decyzję pocztą.

Sferia, spółka w 51 proc. należąca do Grupy Cyfrowy Polsat, wystąpiła z wnioskiem o rezerwację ponieważ z końcem roku wygasa jej analogiczne prawo, przyznane na kilka lat. Cyfrowy Polsat nie przesądzał, czy spółka odbierze prolongatę. Wszystko zależy od ceny.

Tymczasem, jak informuje nas Klaudia Kieliszczyk, suma wskazana w wydanej operatorowi rezerwacji to 1,726 mld zł.

- Dysponent rezerwacji jest zobowiązany do uiszczenia na rzecz Skarbu Państwa jednorazowej opłaty za dokonanie rezerwacji częstotliwości na kolejny okres w terminie 14 dni, licząc od dnia doręczenia decyzji, na rachunek bankowy UKE. W ramach środków odwoławczych strona może złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy w terminie 14 dni od dnia odbioru decyzji, lub wnieść skargę do WSA w terminie 30 dni od dnia odbioru decyzji - wyjaśnia Klaudia Kieliszczyk.

Grupa Cyfrowy Polsat jak do tej pory nie potwierdziła, czy otrzymała decyzję rezerwacyjną.

O tym, że UKE mógł wydać już decyzję dla Sferii można było przeczytać dziś w dzienniku "Parkiet".

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , operatorzy , sferia

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common