Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 30 października

30-10-2018, ostatnia aktualizacja 30-10-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Wyzwanie dla firm i pracowników
30 mld urządzeń będzie podłączonych do sieci za dwa lata - wynika z analizy firmy Hewlett Packard. Obecnie jest ich ponad 15 mld, dwa razy więcej niż wynosi cała populacja. Tyle też bram do świata cyfrowego mają do dyspozycji cyberprzestępcy.
S. E1 (dodatek "Cyberbezpieczeństwo")

Bardzo wiele możemy się nauczyć na cudzych błędach
Właściciele i menedżerowie ponad 82 proc. polskich przedsiębiorstw mają świadomość zagrożeń cyberbezpieczeństwa - wynika z raportu firmy Vecto. Jednak tylko połowa z nich monitoruje je od czasu do czasu, a regularne testy i szkolenia robi niewielki odsetek.
S. E2-E3 (dodatek "Cyberbezpieczeństwo")

Stworzyć kulturę cyberbezpieczeństwa
- Mimo pewnego zapóźnienia cyfrowego polskich przedsiębiorstw względem zachodniej konkurencji najczęstsze błędy w zabezpieczeniu danych są podobne w różnych krajach - mówi Piotr Ciski, dyrektor zarządzający w Sage Polska.
S. E3

Przestępcy bardzo celnie trafiają w czułe punkty
Konieczność wdrożenia rozwiązań zgodnych z wymogami RODO zwiększyła zainteresowanie cyberbezpieczeństwem w polskich firmach. Sytuacja poprawiła się na tyle, że według analizy Trend Micro z października 2018 r. Polska znajduje się obecnie poza dziesiątką krajów najbardziej zagrożonych cyberprzestępczością. Pytanie tylko, jak długo taka sytuacja potrwa.
S. E4

Najsłabsze ogniwo: człowiek i jego przyzwyczajenia
Na system cyberbezpieczeństwa składają się trzy najważniejsze elementy: technika, procedury i ludzie. Ludzie w tym układzie okazują się najbardziej zawodni.
S. E6-E7

Gazeta Wyborcza

Strategia Ubera
Wszystkie możliwe środki transportu w jednej aplikacji. Od biletu na autobus po latające taksówki.  O tym jak Uber chce być Amazonem transportu opowiada wiceprezes firmy Andrew Salzberg.
S. 14
http://wyborcza.pl/7,156282,24106716,od-hulajnogi-po-latajaca-taksowke-uber-chce-wszystkiego-w-transporcie.html (dostęp płatny)

Wybrali ePUAP i nie głosowali. Teraz się dowiadują, że mogli
Dopiero kilka dni po pierwszej turze wyborów samorządowych do wyborców docierają decyzje urzędników o tym, że mogli głosować w miejscu swojego zamieszkania. Niektórzy mogli oddać głos w dwóch miejscowościach. O kłopotach z zarejestrowaniem się na listach wyborczych przez elektroniczny system ePuap już w wyborczą niedzielę informowali czytelnicy z całej Polski. Termin, w którym można było dopisać się do rejestru wyborców w miejscu, gdzie się mieszka, ale nie jest się zameldowanym, mijał 16 października. W całym kraju zrobiło to 46 tys. osób. Urzędy gmin miały trzy dni na rozpatrzenie wniosku. Wiele nie zdążyło.
http://wyborcza.pl/7,75398,24107833,wybrali-epuap-i-nie-glosowali-teraz-sie-dowiaduja-ze-mogli.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common