Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Pilotaż smart city Tauronu i Ericssona na sieci Plusa

Marta Rzeźnicka 26-10-2018, ostatnia aktualizacja 26-10-2018 17:12

Tauron Polska energia oraz szwedzka firma Ericsson ogłosiły dziś start projektu, który na ma celu uruchomienie usług inteligentnego miasta we Wrocławiu z wykorzystaniem technologii Internetu Rzeczy.

Jak podały firmy, ma to być pierwsze wdrożenie tego typu rozwiązań w tak dużym mieście (we Wrocławiu mieszka kilkaset tysięcy osób). Firmy będą współpracować przy rozwiązaniach wspierających zarządzanie oświetleniem ulicznym i ułatwiających znalezienie wolnego miejsca parkingowego.

Powstanie też aplikacja pokazująca jakość powietrza. "Dzięki opomiarowaniu wrocławskich parków, będzie można w każdej chwili sprawdzić gdzie powietrze jest najmniej zanieczyszczone i wybrać najlepsze miejsce na spacer czy piknik" - podano.

Wrocławskie smart city wykorzysta istniejącą infrastrukturę miejską, komunalną, energetyczną i telekomunikacyjną oraz sieć czujników.

W projekcie wykorzystana zostanie sieć Plus, a konkretnie rozwijana przez nią technologia Narrow Band Internet of Things (NB-IoT) dostarczona w ramach rozwiązania Ericsson Radio System.

Ericsson zastosuje też rozwiązania, które wprowadził np. w holenderskim Tilburgu i amerykańskim Dallas.

Przeczytaj więcej o:  ericsson , Polkomtel , sieci mobilne , tauron

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common