Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Folx.com wraca do P4 jako oferta Play Next

Urszula Zielińska 26-10-2018, ostatnia aktualizacja 26-10-2018 08:50

Najwygodniejsza sieć komórkowa, operator w aplikacji, albo telekomunikacyjny Uber. Tak o Folx.com, wirtualnym operatorze mobilnym działającym na sieci P4 wymyślonym przez pracowników telekomu, mówili jego twórcy, gdy oficjalnie startował na przełomie 2017 i 2018 roku.

Pomysł był prosty: jedyną ścieżką kontaktu operatora i użytkownika były narzędzia elektroniczne: aplikacja na smartfon zintegrowana z kartą kredytową, jak w serwisach OTT, takich jak Netflix, konto u operatora i czat z konsultantem. Miesięczny koszt użytkowania usług Folx.com wynosił 29,99 zł, a kartę SIM z numerem telefonu można było zamówić poprzez aplikację i odebrać u kierowcy taksówki.

Twórcy Folx.com liczyli, że uda im się wyjść za granicę, czy porozumieć z Uberem w Polsce. Z naszych informacji wynika, że myślano o integracji aplikacji, ale plany spaliły na panewce, gdy przewozowa globalna firma zaczęła mieć problemy regulacyjne.

Folx.com zakończył działalność w lipcu. Jak się okazuje nie jest to koniec projektu. W miniony czwartek Marcin Gruszka, rzecznik Play ogłosił na Twitterze, że operator ma nową ofertę – Play Next.

Działa ona tak jak Folx.com z tym, że kosztuje 45 zł miesięcznie, a dostępna jest w całej sieci sprzedażowej operatora.

Za 45 zł operator proponuje pakiet 50 GB i nielimitowane podstawowe usługi (rozmowy i wiadomości) oraz pakiet do wykorzystania w Unii Europejskiej (100 minut rozmów, 50 wiadomości i 500 MB danych).

Marcin Gruszka pytany czy P4 kupił Folxa od udziałowców, zapewnia, że P4 nie kupiło spółki, ale szczegółów nie podaje. Najprawdopodobniej operator wchłonął jednak przedsiębiorstwo. Ponownie pracują najwyraźniej dla spółki menedżerowie, którzy tworzyli Folx.com.

Na nagraniu zaprezentowanym na TT rzecznikowi Play towarzyszy Paweł Lewandowski, członek zarządu Folx SA (wcześniej Beta SA).

Przeczytaj więcej o:  Folx.com , P4 , play , Play Next

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common