Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 24 października

24-10-2018, ostatnia aktualizacja 24-10-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Podatku cyfrowego jeszcze nie ma, a już podzielił narody
To polscy konsumenci, a nie globalne koncerny poniosą koszt wprowadzenia 3-proc. daniny od usług internetowych – uważa Amerykańska Izba Handlowa. Zdaniem AmCham szczególnie dotkliwe straty poniosą małe i średnie firmy, które zapłacą więcej za reklamę i dystrybucję swoich produktów w sieci. Obawy o finanse Polaków zgłosił też w rozmowie z DGP Łukasz Czucharski z organizacji Pracodawcy RP, choć zastrzegł, że zbyt wcześnie, aby całościowo ocenić pomysły Brukseli. Wspólnego stanowiska nie wypracowała również Konfederacja Lewiatan, gdzie głosy członków są mocno podzielone.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1316253,kto-zaplai-podatek-cyfrowy.html (dostęp płatny)

NIK: informatyzacja warta miliony, a użyteczność znikoma
System informatyczny, który miał pozwolić sprawnie obsługiwać wnioski o płatności bezpośrednie dla rolników, nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Do tego kosztował za dużo, a towarzyszące jego obsłudze problemy wciąż pozostają w wielu kwestiach nierozwiązane. Pieniądze trafiły do rolników tylko dzięki nadprogramowemu zaangażowaniu pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To ustalenia z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. 
https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/55659,24-pazdziernika-2018/65564,Gazeta-Prawna/674057,NIK:-Informatyzacja-warta-miliony-a-uzytecznosc-znikoma.html (dostęp płatny)

Gazeta Wyborcza/Wyborcza.pl

Jak Estonii udało się zostać najbardziej scyfryzowanym państwem świata

W ciągu czterech lat 45 tys. osób z całego świata zdecydowało się zostać cyfrowymi rezydentami Estonii. To więcej niż w tym czasie urodziło się w tym kraju dzieci – rozmowa – z Arnaud Castaignet, szefem działu PR w rządowym  programie e-rezydencji w Estonii.
http://wyborcza.pl/Jutronauci/7,165057,24052393,jak-estonii-udalo-sie-stac-najbardziej-scyfryzowanym-panstwem.html (dostęp płatny)

Parkiet

Mocna przecena akcji CD Projektu
We wtorek na rynek trafiły dwie nowe gry twórców „Wiedźmina". Nie pomogły notowaniom. Kurs jest najniżej od maja. W poniedziałek akcje twórców gier mocno taniały, pozytywnie wyróżniało się tylko The Farm 51. Natomiast we wtorek przecena nie ominęła i tego studia. Jego akcje taniały o 9 proc. Niewiele lepiej radził sobie CD Projekt. Po południu jego kurs spadał o 7 proc., a wartość obrotu była najwyższa na rynku. Dwie godziny przed końcem sesji przekraczała 90 mln zł. Dla porównania: drugie w kolejności było PZU z niespełna 50 mln zł. Lekki poślizg wystraszył inwestorów.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/803852_Mocna_przecena__akcji_CD_Projektu.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common