Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 23 października

23-10-2018, ostatnia aktualizacja 23-10-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Sztuczna inteligencja na co dzień
Automatyzacja, robotyzacja, big data i sztuczna inteligencja zmieniają modele biznesowe. Media są branżą, która w ostatnich latach musiała poradzić sobie z wieloma procesami dostosowawczymi. Jakie szersze refleksje – dla różnych branż i dla całej gospodarki – płyną z tych doświadczeń? Na co czeka i na co powinien przygotować się sektor usług?
https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/55658,23-pazdziernika-2018/65549,Dziennik-Gazeta-Prawna/674021,Sztuczna-inteligencja-na-co-dzien.html (dostęp płatny)

IT, czyli lider innowacji w biznesie
Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana – licząca 2,5 tys. lat sentencja Heraklita z Efezu nie traci na aktualności. Dotyczy to także otoczenia biznesowego, które podlega dynamicznym przeobrażeniom. Motorem postępu pozostają technologie IT. Postęp napotyka jednak na opór, a hamulcowym jest często państwowa biurokracja. (prezentacja)
https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/55658,23-pazdziernika-2018/65549,Dziennik-Gazeta-Prawna/674009,IT-czyli-lider-innowacji-w-biznesie.html (dostęp płatny)

Sieć nie musi być śmiertelnie groźna
W wyniku ataków hakerskich prawie co druga firma poniosła straty finansowe . Mimo to wśród polskich przedsiębiorców nadal panuje przekonanie, że ich problem nie dotyczy. Niektórzy nie korzystają nawet z podstawowego oprogramowania antywirusowego. Cyberbezpieczeństwo zazwyczaj kojarzy się z działaniami podejmowanymi przez duże firmy czy administrację publiczną. Do opinii publicznej najczęściej trafiają informacje o atakach na państwa czy o wycieku danych z banków bądź globalnych koncernów technologicznych. Jednak problem ten dotyczy wszystkich bez wyjątku. W ub.r. 65 proc. firm w Polsce wykryło zagrożenia związane z bezpieczeństwem, a w wyniku cyberataku prawie co drugie przedsiębiorstwo poniosło wymierne straty finansowe. Natomiast, według szacunków PwC, raptem 8 proc. firm jest w pełni przygotowanych do przeciwdziałania atakom hakerskim i ochrony danych, tak aby nie trafiły one w niepowołane ręce.
https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/55658,23-pazdziernika-2018/65559,Moja-firma/673956,Siec-nie-musi-byc-smiertelnie-grozna.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5 6

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common