Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 19 października

19-10-2018, ostatnia aktualizacja 19-10-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

Telefon zwany pożądaniem
Nocna premiera w iSpotach przeprowadzana w Polsce po raz czwarty to dla mnie niemałe wyrzeczenie: 5 godzin czekania w kolejce. Zielona ze zmęczenia nie mam już siły pytać, dlaczego innych też tu przywiało. Po co, to wiem – dokładnie minutę po północy będzie można kupić najnowszy smartfon (i smartwatch). iPhone XS z 5,8-calowym wyświetlaczem (pojemności: 64, 256 i 512 GB) kosztuje od ok. 5 tys. zł, a w wersja XS Max z 6,5-calowym ekranem od 5,4 tys. zł. Najdroższy jest iPhone XS Max (512 GB); to wydatek ok. 7,2 tys. zł. Apple Watch 4 dostępny jest od 1,9 tys. zł. Mężczyźni i kobiety – tu proporcje są zbliżone. Warunek jest jeden: odpowiedni pułap finansowy, czyli zarobki zdecydowanie powyżej średniej krajowej. W praktyce to też tzw. DINKS, akronim od angielskiego wyrażenia „dual (double) income, no kids”, co można przetłumaczyć jako „podwójny dochód, zero dzieci”. Bezdzietne pary lub związki, w których każdy z partnerów pracuje.
http://technologia.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/583595,telefon-zwany-pozadaniem-nocne-zakupy-iphone-reportaz.html (dostęp płatny)

 

Gazeta Wyborcza/Wyborcza.tech

Polskie miasta nie mają czym strzelać do jednorożców
Samorządy na świecie coraz częściej próbują regulować krótkoterminowy wynajem mieszkań w takich serwisach jak Airbnb czy Booking.com. Zapytaliśmy polskie miasta, czy chciałyby iść tym tropem. Nie wszystkie są zainteresowane. Prawa, które dałoby miastom możliwość regulowania najmu krótkoterminowego, domaga się Kraków. – Gminy i miasta w Polsce nie mają mechanizmów prawnych do regulowania platform rezerwacyjnych – mówi prof. Marek Chmaj z Uniwersytetu SWPS. Dlatego w lipcu tego roku Rada Miasta Krakowa podjęła rezolucję skierowaną do Rządu i Sejmu w celu opracowania prawa, które dopiero przyznałoby samorządom kompetencje do regulowania najmu krótkoterminowego. Za taki wynajem odpowiada najczęściej firma Airbnb, wyceniana na ponad 30 mld dolarów. Spółka jest tzw. jednorożcem, jak w nomenklaturze start-upów nazywa się firmy warte więcej niż miliard dolarów.
http://wyborcza.pl/7,156282,24062214,polskie-miasta-nie-maja-czym-strzelac-do-jednorozcow.html (dostęp płatny)

 

Parkiet

Polord: nowy szef przyjdzie z T-Mobile

http://archiwum.parkiet.com/artykul/803715_Nowy_szef__przyjdzie__z_T-Mobile.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common