Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 22 października

22-10-2018, ostatnia aktualizacja 22-10-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna


Twój e-PIT: duży problem dla firm, nieduży zysk dla

Skrócenie o miesiąc terminu na przesłanie fiskusowi m.in. informacji PIT-11 i PIT-8C to utrudnienie dla płatników. Składający zeznania natomiast zyskają niewiele. I do tego pod pewnymi warunkami. Nowelizacja ustawy o PIT, którą w tym tygodniu ma zająć się Senat, przewiduje uruchomienie od przyszłego roku nowej usługi Twój e-PIT. Będzie ona polegała na tym, że Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) sama wypełni roczne zeznania podatników (na razie nie wszystkich, ale będzie to dotyczyć np. najpopularniejszego PIT-37). Gotowe PIT-y skarbówka udostępni online do 15 lutego.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1313160,e-pit-problemem-dla-firmy.html (dostęp płatny)

Parkiet

CD Projekt: Notowania akcji najniżej od czerwca
W najbliższy wtorek odbędzie się premiera „Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści" na urządzenia PC. Z kolei wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One dostępne będą od 4 grudnia. Spółka właśnie udostępniła najnowszy zwiastun gry. Pojawiły się też oceny. Średnia na portalu Metacritic wynosi 85 pkt na 100 pkt, co daje grze...
http://archiwum.parkiet.com/artykul/803783_CD_Projekt:_Notowania_akcji_najnizej_od_czerwca.html (dostęp płatny)

Chmura szybko rośnie
Średnie tempo przyrostu inwestycji w rozwiązania chmury publicznej w Polsce do 2019 r. wyniesie niemal 19 proc. Rynek chmury będzie rósł pięć razy szybciej niż tradycyjne usługi IT – wynika z danych IDC. Produkty w modelu chmurowym oferuje coraz więcej krajowych firm. Mowa tu chociażby o Comarchu czy grupie Asseco. – Świat coraz szybciej zmierza do chmury. Polski rynek też już do tego dojrzał, dlatego mocniej stawiamy na rozwój usług chmurowych – mówi Andrzej Dopierała, prezes Asseco Data Systems. W tym samym tonie wypowiadają się dystrybutorzy, np. ABC Data czy AB. Ta ostatnia firma podkreśla, że realizuje strategiczne partnerstwo z Microsoftem. Z kolei ABC Data niedawno została dystrybutorem Alibaba Cloud. – Rozwiązania tego producenta będziemy oferować jako jedyni w Polsce i w pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Andrzej Kuźniak, wiceprezes ABC Daty.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/803784_Chmura_szybko_rosnie.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Z robotami w Polsce nie jest źle
Fiński start-up Digital Workforce wdrożył u nas ponad 200 rozwiązań. Twierdzi, że technologia jednak zabiera pracę ludziom. Wiele osób wyobraża sobie, że roboty biurowe to R2-D2 albo C-3PO. Rzeczywistość jest mniej barwna. Robot nie jest urządzeniem. Robot process automation (RPA) to oprogramowanie, do którego wystarczy firmowa sieć.
https://www.pb.pl/z-robotami-w-polsce-nie-jest-zle-943220 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common