Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Rewolucyjne zmiany w zarządzie Playa

Urszula Zielińska 19-10-2018, ostatnia aktualizacja 19-10-2018 09:19

Hans Cronberg, Bartosz Dobrzyński i Jacek Niewęgłowski odejdą z zarządu P4, operatora sieci Play. Z jednym wyjątkiem, są już następcy tych wieloletnich top menedżerów komórkowej sieci.

Z końcem października br. odejdą odpowiedzialny za marketing Bartosz Dobrzyński oraz Hans Cronberg, członek zarządu ds. techniki w Play. Z końcem stycznia przyszłego roku zarząd opuści Jacek Niewęgłowski, dyrektor ds. strategii komórkowej sieci – poinformowała dziś rada nadzorcza Play Communications za pośrednictwem giełdowego komunikatu operatora.

Dobrzyński i Cronberg będą pracować dla P4 do końca roku. Niewęgłowski do końca stycznia 2019 r., ale – jak podano ma pozostać do dyspozycji firmy w charakterze doradcy.

O zmianach w zarządzie mówiło się od debiutu Play na GPW, gdy to kluczowi członkowie zarządu otrzymali sowite wynagrodzenie i stali się milionerami. Niektórzy – jak Bartosz Dobrzyński i Hans Cronberg – zaprzeczali, aby mieli rozstać się z telekomem.

Play jest ewidentnie przygotowany na tę zmianę od pewnego czasu. Spółka ogłosiła dziś bowiem nowy skład zarządu. Wszyscy nowi członkowie zarządu to awansowani, dotychczasowi menedżerowie niższego szczebla, bezpośrednio odpowiadający za obszary pozostawiane przez odchodzących.

Bartosza Dobrzyńskiego zastąpi od 1 listopada jego prawa ręka - Michał Sobolewski, który przyszedł wraz z odchodzącym CMO z Orange Polska (wtedy Grupa TP). Pracuje dla Play od 2009 roku i odpowiada za marketing konsumenckiej oferty produktowej.

Miejsce Hansa Cronberga zajmie Michał Ziółkowski, związany z Play od powstania telekomu. Projekt P4 był początkiem jego zawodowej drogi. Pracował nad nim z ramienia Netii i był odpowiedzialny za realizację sieci transmisyjnej dla stacji bazowych telefonii komórkowej. Play zatrudnił go 2009 r. na stanowisku dyrektora departamentu, w ramach którego odpowiadał za rozwój sieci transmisyjnej oraz współpracę międzyoperatorską. W życiorysie ma ważny punkt pt.: pierwsza w Polsce migracja sieci transmisyjnej do standardu ALL IP.  W ubiegłym roku został szefem departamentu inwestycji i rozbudowy sieci. Jest odpowiedzialny za rozbudowę sieci nadajników P4, która w 2020 r. ma liczyć 9 tysięcy stacji bazowych.

Wspierać go będzie w zarządzie Wojciech Danieluk (w Play od 2008 r., wcześniej w Ericssonie), który będzie odpowiadała za IT i transformację. To nowe stanowisko w zarządzie.

Jak widać nie powołano nowego członka zarządu ds. strategii. W firmie mówi się, że ta sytuacja może być permanentna, ale w oficjalnej informacji prasowej Marcin Gruszka, rzecznik Play napisał, że „spółka przygotowuje zastępstwo Jacka Niewęgłowskiego, które nastąpi z dniem 1 lutego 2019".

- Chciałbym podziękować Hansowi, Bartkowi i Jackowi za ich wkład w sukces Play, a jednocześnie mam przyjemność powitać doświadczonych graczy i powitać ich w naszym Zarządzie. Play to prawdziwa kuźnia talentów, a promowanie ludzi z firmy zawsze było częścią kultury Play. Jestem pewien, że z naszymi nowymi członkami zarządu wspólnie napiszemy następną stronę historii sukcesu Play – brzmi wypowiedź Jean-Marca Hariona, prezesa P4 w informacji prasowej.

Harion w tym roku zastąpił na stanowisku prezesa P4 Joergena Bang-Jensena.

Przeczytaj więcej o:  bartosz dobrzyński , Hans Cronberg , jacek niewęgłowski , P4 , play

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common