Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 16 października

16-10-2018, ostatnia aktualizacja 16-10-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

Freemium: za darmo umarło tam, gdzie miało być wieczne

Model działania firm technologicznych wchodzi w drugą fazę. Do tej pory firmy nie nakładały opłat za korzystanie ze swoich kluczowych usług, jednak taka gwarancja nie jest dana na wieczność. Po wielu latach testowania na darmowych użytkownikach połączeń wideo na platformie Messenger, Facebook postanowił nadać swojemu produktowi formę fizyczną. Facebook Portal to urządzenie, które umożliwia m.in. wykonywanie połączeń wideo czy słuchanie muzyki. 
http://technologia.dziennik.pl/internet/artykuly/583238,freemium-internet-facebook-messenger-google-youtube.html (dostęp płatny)

Łączność morska działa? To ją poprawimy
Łączność w trakcie akcji poszukiwawczych i ratunkowych, a także przekazywanie porad medycznych i informacji o pogodzie na Bałtyku umożliwia dziewięć stacji nasłuchowych ustawionych wzdłuż wybrzeża. W ich zasięgu jest część morza, za którą odpowiada polska administracja. Ten system łączności – działający w ramach ogólnoświatowego morskiego systemu powiadamiania – od 25 lat obsługuje firma Emitel (początkowo jako część Telekomunikacji Polskiej). Urząd Morski w Gdyni szykuje się jednak do rewolucji w tej dziedzinie: powstanie zupełnie nowy system. W przetargu wyłoniono już firmę technologiczną Wasko, która go zbuduje. Nowe rozwiązanie będzie kosztowało 19 mln zł – z czego 16,7 mln zł (brutto) to wartość kontraktu na budowę infrastruktury. 
http://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomunikacja/artykuly/1304534,nowy-system-lacznosci-morskiej-wasko.html (dostęp płatny)

Patriotyczna gra sposobem na optymalizację
Twórcy gier komputerowych, które spełnią test kulturowy, zapłacą mniejszy PIT lub CIT – wynika z opublikowanego już przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu ustawy.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1304373,tworcy-gier-komputerowych-moga-zaplacic-mniejszy-podatek-test-kulturowy.html (dostęp płatny)

 

Gazeta Wyborcza

Ile razy sięgniesz po telefon czy sprawdzisz Facebooka podczas lektury tego tekstu?
8 proc. polskich internautw powyżej 15. roku życia nie jest w stanie wytrzymać podczas mszy bez wyciągnięcia telefonu. To już więcej niż odruch. Takie wnioski wynikają z pierwszego polskiego badania FOMO, czyli wszechogarniającego lęku, że ominie nas coś ważnego. 
http://wyborcza.pl/7,156282,24045334,ile-razy-zerkniesz-na-telefon-czy-facebooka-podczas-czytania.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common