Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 17 października

17-10-2018, ostatnia aktualizacja 17-10-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Firmy będą mogły sądzić się online
Pozew przygotowany w ciągu kilku minut, proces prowadzony przez internet, a wyrok wydany w ciągu 21 dni? Tak ma działać pierwszy polski sąd polubowny. W Polsce działa ponad 20 sądów polubownych. W następnym roku ma do nich dołączyć kolejny, ale działający na innych niż dotychczas zasadach.
s. B4

Gazeta Wyborcza

Ten drugi od Microsoftu
Współtworzył system operacyjny MS-DOS czy edytor tekstowy Word (w którym powstał także ten tekst). A przede wszystkim był wraz z Billem Gatesem, założycielem Microsoftu. W wieku 65 lat zmarł Paul Allen, jeden z twórców komputerowej rewolucji.
S. 2

Parkiet

Cron w Sygnity. Jaki ma plan wobec tej spółki?
Informatyczna grupa próbuje wyjść na prostą. Będzie wspierana przez głównego akcjonariusza?  Na 30 października zwołano NWZ Sygnity. Będzie decydować m.in. o usunięciu ze statutu ograniczenia prawa do głosu akcjonariuszy, które wynosi obecnie 20 proc. Z projektem takiej uchwały wystąpił inwestor branżowy, Cron. Niedawno zwiększył zaangażowanie w kapitale i obecnie kontroluje ponad 23 proc.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/803647_Cron_w_Sygnity_Jaki_ma_plan__wobec_tej_spolki.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

E-myto: ani taniej, ani polskie
Po zapowiedziach przejęcia utrzymania poboru opłat przez państwo okazuje się, że kluczowe usługi będzie świadczyła firma z Austrii. Planowane na przejęcie przez Generalną Inspekcję Transportu Drogowego zarządzania Krajowym Systemem Poboru Opłat miało przynieść oszczędności i dać państwu bezpośrednią kontrolę nad systemem uniezależniając proces poboru opłat od podmiotów trzecich. Tymczasem z docierających do „PB” informacji wynika, że będzie dokładnie odwrotnie.
https://www.pb.pl/e-myto-ani-taniej-ani-polskie-942804 (dostęp płatny)

Technologia jest głównym motorem rozwoju
Polskie przedsiębiorstwa z coraz większym powodzeniem konkurują z zagranicznymi koncernami na globalnej arenie. Znamy już polskich finalistów 16. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. W gronie laureatów znalazło się 14 przedsiębiorców z 11 firm reprezentujących trzy kategorie biznesowe: Produkcja i usługi, Nowe technologie i innowacyjność oraz Nowy biznes. Zwycięzca polskiej edycji zaprezentuje swój potencjał podczas międzynarodowego finału EY World Enterpreneur of the Year w Monte Carlo w 2019 r. Tegoroczni finaliści rozwijają się w różnych branżach — od liderów rynku rolno-spożywczego po firmy oferujące zaawansowane rozwiązania technologiczne.
https://www.pb.pl/technologia-jest-glownym-motorem-rozwoju-942798 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common