Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 18 października

18-10-2018, ostatnia aktualizacja 18-10-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Droższe zamówienia już tylko "e”
Od dziś w przetargach powyżej progów unijnych firmy mogą składać oferty wyłącznie elektronicznie. To zamawiający zdecydują, z jakiej platformy mogą korzystać.
S. B4

Internetowi giganci sprzątają własne podwórko
Internetowi giganci przekazali na ręce Komisji Europejskiej szczegółowe plany zwalczania dezinformacji i nieprawdziwych informacji w sieci. Mają one stanowić gwarancję przestrzegania kodeksu dobrych praktyk podpisanego pod koniec września przez Facebooka, Google'a, Twittera i innych najważniejszych graczy z internecie.
S. B5

Dane Polaków na wyciągnięcie ręki. I nawet nie wiadomo czyjej
Spółka z amerykańskim kapitałem udzielająca chwilówek, do tego bez zarządu i rady nadzorczej, ma rządową zgodę na dostęp do rejestru PESEL. Zaledwie pięć podmiotów ma ważną ministerialną promesę  na dostęp do rejestru PESEL wynika z odpowiedzi ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego na interpelację Anny Sobeckiej. To, że mają ją Związek Banków Polskich i Biuro Informacji Kredytowej nie budzi niczyich wątpliwości. Dlaczego jednak dostęp do danych o Polakach z publicznej bazy mają spółki Euronet posiadająca sieć bankomatów oraz kantor wymiany walut online Cinkciarz.pl? A przede wszystkim skąd w tym gronie spółka udzielająca chwilówek, której nie wypalił biznes w Polsce i jest w likwidacji? (...) Jak podkreśla Ministerstwo Cyfryzacji nie jest więc tak, że w prywatne ręce wpadły dane milionów Polaków.
S. B6

Gazeta Wyborcza

Protest taksówkarzy. Szef MyTaxi: połowa naszych taksówkarzy wcześniej jeździła na Uberze
- Działalność nasza, Ubera czy EleTaxi polega na przyjęciu zlecenia od pasażera i przekazaniu go kierowcy. Czy robimy to przez telefon, aplikację, mailem, czy telegramem, to drugorzędne. Wszyscy kierowcy w Polsce powinni spełniać te same wymogi, mieć licencje i płacić podatki - przekonuje Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Mytaxi. Dziś w Warszawie protest taksówkarzy.
http://wyborcza.pl/7,155287,24044815,szef-mytaxi.html (dostęp płatny)

Prokuratorze, proszę przyjechać na Facebooka
Ursynowscy społecznicy podejrzewają, że burmistrz i dyrektorka domu kultury zatrudnili internetowych trolli. Zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.
S. 5 Dodatku Stołeczna

Parkiet

Jaka strategia dla Play Communications
O rozwój czysto mobilnego biznesu w Polsce będzie trudno – uważają analitycy. Ich zdaniem Play postawi na redukcję kosztów.  Od debiutu Play Communications, właściciela sieci komórkowej Play, na GPW w lipcu 2017 roku do publikacji sprawozdania za I półrocze 2018 roku akcje telekomu potaniały o około 40 proc. O tyle właśnie przy okazji omawiania wyników półrocza w sierpniu ściął przyszłoroczną dywidendę nowy prezes Playa Jean-Marc Harion.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/803677_Jaka_strategia_dla_Play_Communications.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common