Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Sferia wygasza działalność?

Urszula Zielińska 16-10-2018, ostatnia aktualizacja 16-10-2018 15:09

Sferia, spółka w 51 proc. należąca do Cyfrowego Polsatu poinformowała, że od 15 października nie sprzedaje usług telekomunikacyjnych w wariancie telefonii nomadycznej, nomadyczno-komórkowej i komórkowej oraz ze sprzedaży usług dostępu do internetu (w tym internetu LTE).

"Wycofanie dotychczas obowiązujących ofert nie wpływa na korzystanie z naszych Usług przez obecnych abonentów" - poinformował operator.

Tego, dlaczego przestaje sprzedawać usługi  Sferia nie wyjaśniła. Z jednej strony w Grupie Cyfrowy Polsat trwają porządki i przetasowania firm (a2Mobile trafi do Premium Mobile).

Z drugiej strony, Sferia jest posiadaczem rezerwacji częstotliwości z zakresu 800 MHz, która wygasa z końcem tego roku. Wprawdzie operator wystąpił do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o przedłużenie rezerwacji, ale nie jest powiedziane, że rezerwację odbierze. Problemem jest opłata, jaką wskazał UKE: 1,73 mld zł.

W zakończonych niedawno konsultacjach Sferia poinformowała, że uważa tę opłatę za zbyt wysoką i wyliczyła błędy, które jej zdaniem UKE popełnił przygotowując projekt decyzji o prolongacie rezerwacji. Wyliczyła, że została ona zawyżona na jej niekorzyść o 226,8 mln zł.

Do końca listopada w paryskim arbitrażu zapaść ma wyrok w sporze wytoczonym państwu polskiemu przez udziałowców Sferii - spółki Zygmunta Solorza. Wartość tego sporu jest zbliżona do opłaty za prolongatę. Zygmunt Solorz mówił w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej", że jeśli wygra spór, będzie otwarty na rozmowy z rządem.

Przeczytaj więcej o:  częstotliwości , sferia , UKE , zygmunt solorz

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common