Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Roaming krajowy: Play w listopadzie wybije się na niepodległość w Poznaniu

ziu 12-10-2018, ostatnia aktualizacja 12-10-2018 18:02

Dziś służby PR P4, operatora sieci Play (Grupa Play Communications) poinformowały, że w listopadzie operator zacznie testy wyłączania wsparcia roamingu krajowego.

Według informacji przekazanej przez Marcina Gruszkę, rzecznika sieci Play, proces ten rozpocznie się od centrum Poznania, gdzie komórkowy operator zakończył rozbudowę sieci stacji bazowych.

„Pilotaż w centrum Poznania został poprzedzony wielomiesięcznym procesem rozbudowy, optymalizacji i testów sieci. Sukcesywne wyłączenie roamingu krajowego w centrum Poznania nie będzie zauważalne dla klientów, pod warunkiem że ich smartfon ustawiony jest na automatyczny wybór sieci" – zaznaczył operator, najwidoczniej obawiając się, że w pierwszym momencie klienci mogą uznać, że stracili jakąkolwiek łączność.

Gruszka zapowiada, że Poznań to początek procesu. Które miejscowości pójdą na dalszy ogień – firma nie zdradziła.

Roaming krajowy, czyli umowy z konkurencją pozwalające klientom Playa korzystać z masztów T-Mobile Polska, Orange Polska i Plusa, to dla Play Communications dodatkowe koszty. Skoczyły one w tym roku o kilkadziesiąt procent. Aby ograniczyć opłaty, Play rozbudowuje własną infrastrukturę. Ten rok ma zakończyć z 7 tys. własnych nadajników, czyli liczbą o ponad 1 tys. większą niż w grudniu 2017 r.

Do końca 2020 r. sieć Play będzie zapewniała ogólnokrajowe pokrycie za pomocą 9 tys. lokalizacji, na których zostaną zainstalowane najnowocześniejsze stacje bazowe – podano w piątek.

Przeczytaj więcej o:  P4 , play , Play Communications , roaming krajowy

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common